Snak

Mere indhold efter annoncen
Havde Recre lige taget bare 1 point i mod Puta i går havde det været en fantastisk lørdag. Men de andre resultater var sgu lækre. Kan vi fortsætte vores gode stime og slå Getafe i aften vil vi være 5, 6 og 7 point foran nr. 2, 3 og 4 og 5.

Messi er muligvis med i aften, men det bliver først besluttet om han skal spille op til kampen. Spørgsmålet er om det ikke vil være bedre at spare ham. Vi har nogle pænt vigtige kampe den næste måneds tid
[b]Visca el Barça i Visca Catalunya!![/b] VVV
Han skal selvfølgelig spares efter min mening. Nu har de lår givet ham problemer i alle sæsonerne, så ville det da være at tage en chance hvis de lader ham spille. Nej, spar ham mod Getafe og lad ham slappe af til CL..

Aftens resultat 2-1 barca.
Men omvendt er det kritisk at vi fastholder den potentielt komfortable føring. Smid Messi ind hvis vi ikke fører, i say.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Mere kritisk er det vel heller ikke....
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Det synes jeg faktisk. Det er ikke til at sige hvordan vi klarer de næste 4 kampe. 5 point at tære af er et godt udgangspunkt.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Forventer minimum 9 point mod Sevilla, Valencia, puta og Villarreal.

Skulle gerne vaere muligt, taget vores form i betragtning, selvom mindre ogsaa ville vaere acceptabelt.
@ Klejne

Jeg hentydede blot til din brug af ordet "kritisk", der ikke kan bruges om en positiv situation.

Min forventning til det kommende program er, at holdet vinder CHL-puljen og øger forspringet i La Liga. En sådan udbygning af forspringet kan man ikke decideret sætte pointtal på, men i hvet fald Real Madrid - med deres skader, elendige form og interne problemer - vil man kunne have sat eftertrykkeligt af, inden de store hold er færdige med at møde hinanden over de næste 4 - 5 runder.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Jeg håber inderligt du har ret. Og egentligt har du ret i at "kritisk" er det forkerte ord at bruge pt.

Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Dagens opstilling skulle være følgende: Valdés - Alves, Piqué, Puyol, Sylvinho - Touré, Keita, Xavi - Hleb, Eto´o, Bojan

Ingen bold på Kanal 5, så vi må finde et livestream.

Stream her: http://www.ustream.tv/videoplayerpopup/channel/368...
Well, thanks for offering to let me in your clique, guys, but, to be honest, I'd rather be a crying little pussy than a faggy Goth kid.
Jeg vil egentlig være tilfreds med 5 point i de svære kampe. Uafgjort ude mod Sevilla, Sejr hjemme mod Valencia. Uafgjort mod Real og 1 point ude mod Villarreal. Det vigtigste er at vi ikke taber kampene, og dermed forærer 3 point til modstanderen.

Jeg håber selvfølgelig på mere. Især sejren hjemme mod Real og dermed 7 point ville være dejligt.

Med lad os nu få 3 point i aften. Ingen skader, og helst et par Eto´o kasser.
Annonce