Snak

Mere indhold efter annoncen
De der nye Brøndbyspillere, Olti og Frøkjær, er bare en gave i interviews - altså for alle os andre.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Kasperiano

Sjovt, jeg kan sgu ellers meget godt lide Frøkjær og den måde han udtaler sig på.
Jeg synes at han er frisk og direkte.

Det kan selvfølgelig også resultere i, af man får sagt noget halvdumt fra tid til anden, men hellere det end at være en grå mus.
Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Jeg synes, han snøvler, fumler rundt og filosoferer og lyder som om, at han er på joint nr. 3 hver gang :D
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Olti Hyseni var igen ret frustreret og slog ud med armene en del. Lavede et umotiveret frustrationsfrispark på Suzuki i 90+2 minut.

Frøkjær gik rundt og grinte da Lopez lå ned i smerte. Ubehagelige typer.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Uden at imponere får vi en relativ sikker derbysejr - holder nullet og giver få chancer væk. Når vi skal møde FCM er det rart at de skal frem - det ligger fint til Bo´s FCK. Ærligt så har FCM brugt et årti på at lære at vinde kampe på fysikken, og det gjorde at Stålebold fik det svært. Neestrup havde ikke løsningen imod FCM, tænker Bo´s stil på sigt kan være det rette. Lopez virker helt klar igen, MEM, Delaney og Robert ligner det mangler nogle procenter og Corner kan man ikke gøre sig klog på. Huescas kan frigive Kral til CM hvor Clem så må tage plads på bænken. Så håber Bo kan få noget tid til at lægge ovenpå, så kan vi virkelig tage nogle skridt fremad.
EksilFCkøbenhavneren
Ret skal være ret, fed linje der blev lagt af dommeren i dag og den blev holdt uden overraskelser. Godt arbejde derfra.

Det er et under at Tøfting stadig får betaling for det arbejde, der er næsten beundringsværdigt.

Redder var god, de få gange hvor tingene kunne have udviklet sig, der slog han hårdt ned, og var over situationen med det samme, super godt dømt af ham.
Altså et godt tegn, når man sikkert slår midterholdene på udebane.
Annonce