Snak

Mere indhold efter annoncen
Slap af en jammerlig indsats i anden halvleg. Vi er virkelig blevet lullet i søvn.

Edit. Nå det hjalp at skælde lidt ud haha. Stærk af Gustav. Han nærmer sig toppen af topscorerlisten. Selvom det er lidt spøjst med en samlet topscorer liste til begge dele af ligaen. Oh well.

Stadig en jammerlig indsats i anden halvleg dog.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Haha vi har intet haft i 2. Halvleg. Og så kommer der en friløber.

Men spillet har godt nok været jammerligt.
Man må tage det sure med det søde, men vi har glemt alt om gamle dyder og læring.

En gang fik vi at vide. Det hjælper ikke at skifte en angriber med cm når du skal forsvare noget hjem.

Hov så scorede vi så.

Men pointen står sådan set. For det meste hjælper det ikke at skifte så defensivt.
Vores erfarne træner med lidt fodfejl?
Er det ikke vildt dumt at have skiftet ud tre gange når man har ført hele kampen og nu skal spille de sidste 10 min i undertal. Uheldigt ja, men skidt
Chili minder mig om SLY i første sæson. Utroligt elendigt slutprodukt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg syntes nu ikke kampen var så elendig som I gør den til.
Der var fuld kontrol næsten hele vejen igennem.
MoM for mig er igen Martinez. Men der er også kæmpe mancrush fra mig. Er vild med at trøjen lige skal ned i bukserne og rank ryg.
En fejl fra ham fik jeg det til, og det er ok.
En god kamp, når man tænker på FCM og hvor såret vi er for tiden.
Flere sejre og vi begynder at tro på det igen.
10 point fra fire kampe er vel ok? Det giver 2.5 point i snit. Ganske fint.
Jeg er så enig Gelmore, skulle selv til at skrive det samme. Dog kan man vel godt sige det er en rigtig FCM spiller? Især hvis vi så netop kan få vendt bøtten lidt for ham og få ham til at sparke bare halvdelen af chancerne ind.

Bola helt enig. Vi har været al al for hårde i vores bedømmelse ind til videre. Det her er langt over forventet. 3 sejre og et X skal vi være rigtig tilfreds med. Data bakker også resultaterne op og øjetesten siger også at der skal score mellem 0 og 1 mål mod os per kamp mens vi skal score mellem 1 - 3 per kamp.

At det så er mod en masse ringe hold, er så hvad det er, dem hsr vi haft rigeligt svær ved at slå. Ikke kun under AC
Jeg er så enig Gelmore, skulle selv til at skrive det samme. Dog kan man vel godt sige det er en rigtig FCM spiller? Især hvis vi så netop kan få vendt bøtten lidt for ham og få ham til at sparke bare halvdelen af chancerne ind.

Vi må håbe der kommer noget af det samme som fra SLY efter noget tid. En masse skydetræning i sommerferien.

Det her er langt over forventet. 3 sejre og et X skal vi være rigtig tilfreds med. Data bakker også resultaterne op og øjetesten siger også at der skal score mellem 0 og 1 mål mod os per kamp mens vi skal score mellem 1 - 3 per kamp.

Resultaterne er det eneste der tæller her i foråret. TT er lige kommet til. Ser ikke helt vores midtbanespillere passe super ind. Så det fint med selvtillid til holdet her i foråret.
Klart. TT skal fokusere på pointene, det bliver han jo målt på.

Hvad mener du omkring midten? Er det at vi bruger 4 centrale eller er det kvaliteten af de 4 der spiller den? Og hvem er ikke god nok?
Hvis vi ikke taber i Lyngby om to runder, så har vi så vidt jeg kan se tangeret Superligarekorden for kampe uden nederlag på udebane - 18 kampe i træk i så fald. Vildt nok, når vi har haft så sløj en sæson.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Annonce