Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er ikke enig omkring jeres diskussion af midtbanen. Fuck boldbesidelse, har intet med FCM eller god fodbold at gøre.
Vores midtbane som endda var lidt for meget beton, viste jo fint at den klare bund 6 hold. Det er længe side at vi har fået så mange point mod bundholdene som vi har fået under TT.

Nu har vi så endda fået Simsir ned på midten og det pynter jo en hel del. Håber han går tilbage til 4-4-2(ish) men at han finder en løsning hvor Simsir er en del af midten og så der er to angribere. Jeg var IKKE fan af 4-5-1 med ren beton mod LBK, tro ikke det.
Jeg synes 2 angribere og en kant(Simsir) samt Olsson på midten har fungeret rigtig fint.

Lige nu skal vi have smidt Kaba af hulan til og så skal vi jo så nok have en angriber mere ind. Derudover må Marrony og Francu steppe up.

Marrony er desuden med på Cypern, vi må se om han kommer i spil. Starter Kaba inde så tror jeg ikke jeg "gider"/orker at betale for at se kampen
Det er også mest i kampene hvor Olsson ikke er med på midten jeg ser det som et problem.

Jeg frygter at det er enten Kaba eller Chili der starter ved siden af Cho i aften🫤

Ikke så varmt som frygtet, for nogle dage siden sagde vejrudsigten 37 grader kl 18, nu ligner det “kun” 30.
4-4-2 samme midtbane med Martinez, Gigovic, Olsson og OS..

Simsir ved siden af Cho.
Ja vi gik med ren rugbrød, tror det er fint nok. Mindst kryds på Cypern men tror på sejr.
Til jer der ikke ser den. Vi er startet rigtig godt. Det har været spil til 1 mål (deres) de første 10. Simsir og Olsson helt i hopla, men alle har set fornuftige ud til nu, halvhårdt pres er vi startet i.

Update. Vi har lige sejler rundt i 2-3 min. Helt horribelt forsvarspil. Men vi blev reddet af et tynd frispark og Lössl
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Omonia er ikke synderlig imponerende. Men de er dælme hurtige i de omstillinger. Det kan blive potentielt være et grimt hold at have et X med til MCH arena imod.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Der hvor vi bliver reddet af Løssl er der jo et gigantisk frispark på Juninho. Ikke dømt dog.

De ser ikke helt ufarlige på deres få stik fremad, men vi har generelt været farlige og deres keeper har allerede haft 4 redninger. Vores Venstre side har set god ud, som ventet ikke så meget output fra højre
Ufatteligt at vi ikke er foran
Hold da magle en afbrænder af Aral.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Jamen lad os da forærer dem et mål, når de ikke kan skabe en skid selv. Herre jemini for er det latterligt.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Annonce