Snak

Mere indhold efter annoncen
Hej Sir.

Det er også helt fint. Jeg var bare nysgerrig, for kunne ikke se han havde skrevet noget som han kunne blive banned for. Og ja jeg er Summe. Min konto blev lukket ned af jer uden jeg ved hvorfor. 5 indlæg havde jeg i tråden om FM22. Ingen ballade eller noget. Så er jeg også dobbeltbruger?
moderator
I princippet ja. Der står at din tidligere bruger fik karantæne pga overdreven brug af anmeldefunktionen. Skal ikke kunne sige hvorfor du ikke har fået besked. Nok om det, du kan fortsætte med denne bruger.
Dette er en signatur.
Ok det kommer bag på mig. Jeg plejer ikke at anmelde folk. Nå, men 1000 tak og god aften eller godnat :)
Hvad tror folk bliver start 11 på søndag??

Olsson er vel tilbage...
Så han starter forhåbentlig, ikke sikkert han klar til mere en halvleg dog.

Men spekulerer mest på om det bliver 4-2-2 eller 4-3-3...

Fuldstændig enig. Man kan sagtens diskutere om det var FOR offensivt ift. man tillod 22 målforsøg til FCN. Men Neestrup har coronas nok til, at tro på egne evner i offensiven. Han ved udemærket godt, at defensiven ikke er deres stærkeste våben. Så ingen grund til, at spille med 5-6-7 defensive orienteret spillere.


En håbløs jordtriller fra 35 metes afstand tæller også som et målforsøg. Det man skal kigge på er hvor farlige man tillader modstanderen at blive. Det blev FCN lidt for ofte til min smag, men målforsøgs stats som den der er altså ikke den man skal lave sine konklusioner pba.

Tænker i øvrigt at vi alle kan blive enige om at FCN på plastik i deres højeste gear er så formentlig også det højeste niveau FCK kommer til at møde i mange år, så når Bola slår tilgangen ned ved FCK jo ikke vandt, er det jo også en meget billig konklusion.

Spiller FCK også 2-2 ude mod Galatasaray i aften vil jeg som udgangspunk tro man er godt stillet taktisk til kampen.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
FCN er stærke på deres plastik BB. Men udgangspunktet for FCK, FCN og FCM for den sags skyld, må altid være at man går ind til kampen med en intention om at vinde den. Det gjorde FCK ikke og det var grunden til jeg mener man kan argumentere om de stillede forkert op til kampen.
Det gør vi så.
Så i din verden kan man ikke have stillet fornuftigt op med mindre man vinder.

Jeg kan bedre lide at se lidt mere nuanceret på tingene, så det bliver vi aldrig enige om.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Jeg syntes det var for offensivt, men jeg forstår godt intentionen bag.
Nees ville vel prøve at lave højt pres, hvilket lykkedes.
Vi er ude i noget operationen lykkedes men patienten døde agtigt.
I øvrigt har FCN kun fået 2 point i de sidste 3 kampe, men det er der ikke nogen der ævler om.
Danmarks kæledægge og alt det der.
Den ene af de to kampe FCN har sat point til i, var et fremragende topbrag mellem de to hold de fleste regner som langt de stærkeste i landet. Alle der ikke har din sort/hvide tilgang vil nok mene at 1 point i den kamp ikke just er red flags for nogle af holdene.
De fleste der så kampen vil nok egentlig mene at det niveau af fodbold der blev vist var ret green flag.

Men altså, hvis du skal til at gøre den kamp til et problem for de to hold så er vi bare for langt fra hinanden til at komme videre.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
I øvrigt har FCN kun fået 2 point i de sidste 3 kampe, men det er der ikke nogen der ævler om.


Det passer ikke.

FCN 3-0 FCM
FCN 1-1 Lyngby
FCN 2-2 FCK

Det er 5 points.
Annonce