Snak

Mere indhold efter annoncen
Med det spil de disker op med, ja så fatter man det jo ikke
Ja det er måske næsten fint hvis Brøndby vinder i dag. Det vil satme ikke være til at bære at Brøndby smider point og så leverer vi det her.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Jeg hader vores 1. Halvlege under Thomasberg.

Altså hvorfor starter man ikke med Simsir når nu Osorio er skadet. Nej han har ikke spillet godt, men hvad har Brynhildsen bidraget med.
Jeg tror han vil have noget mere jagten efter bolden, når nu Silkeborg altid har bolden. Det er ikke Simsir´s spidskompetence.
Jeg tror han vil have noget mere jagten efter bolden, når nu Silkeborg altid har bolden. Det er ikke Simsir´s spidskompetence.


Men er det ikke lidt sjovt at når han vil have det ene eller det andet og foretrækker så en spiller mod en bestemt modstander, så går det “galt” - Når man så skal ud og jagte i 2. Halvleg og tænker mere offensivt, så fungere det bedre..

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvad er fucking planen?
Spille uden midtbane og så i øvrigt bare lade Lind stå som fucking Palle alene i verden til at modtage alle bolde
Absurd at vi ikke scoret. Men er du vimmer hvor er vi jo knækket helt på midten som halvlegen skred frem. Vi har ingen midtbane tilbage.


Silkeborg kunne absolut intet den første halve time og er alligevel foran med to.

Hvis det er et endnu elendigt nederlag til Silkeborg der koster et mesterskab så er det jo helt horribelt. Så kan jeg nok bedre bærer, hvis Brøndby vinder over GF.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Der er ikke til at holde ud hvis BIF spiller uafgjort.
Sjældent har man været så skuffet
Igen skal man ud på en umulig jagt i 2. Halvleg…

Man har endda alt at spille for intet at tabe i dag modsat mod FCN.
Ja, der så man hvad Simsir kan bidrage med…
Annonce