Snak

Mere indhold efter annoncen
Fin første halvleg, hvor vi skaber det der skal til. Men vi mangler den sidste skarphed og skal have scoret de mål.

Osorio har været her der og alle vegne idag, men læner sig op af et kort mere.
Beck skal have rettet foden ind for de afleveringer har godt nok været ringe og Simsir skal deltage defensivt for han sælger Juninho som ender alene mod to gang på gang.
Diao og Martinez med stærk kamp og Eliasson med de aktioner som skal til.

Vi skal lige have nogle mål, tak.
Ja, desværre. Juninho og Dario ud. Men vi spiller fandme godt og er det bedste hold.
Skarpheden mangler. Vinder bedst i 80 % af første halvleg. Vi skal simpelthen straffe dem i anden halvleg.

Kunne derudover være fedt hvis Hernandez Hernandez også havde samme linje begge veje. Han fløjter hver gang gæsterne smider sig. Og det gør de meget. Men når de så underløber Mads Bech eller flår Dario helt åbenlyst, så ser han det sjovt nok ikke. Dario skal holde hovedet koldt og ikke lade sig provokere. Det ligner han er på nippet til at gøre noget dumt.

Vi skal fortsætte. Vi er klart det bedste hold indtil videre.

Gad vide hvor gode vi kunne være, hvis vi havde en Venstreback.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Nu må vi se hvad han finder på, den kære Thomasberg.
Jeg er ikke enig i at Franculino har været skidt kørende. Han er ikke blevet serveret bolde.
@Fc kronen

Enig. Syntes egentligt også Franculino har gjort det ok med det han har fået at arbejde med.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det var da genialt det han lavede der gav hjørne.
Der er teknik :-)
Så pillede han ham.
Synes sgu TT er lidt for bange med at skifte Dario ud. Det skal han kunne håndtere i 15 min. Men okay, det han laver dertil sidst er selvfølgelig satset.
Han turde ikke fortsætte med Dario. Ærgerligt at Slovan-spillernes skaberi endte med at påvirke Dario. Men havde været en katastrofe at få ham udvist.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Kan vi skifte Dario ind igen?
Annonce