Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvorfor ævler du så altid så meget om FCK herinde?


Hvis du læste tingene ordentligt ville du se jeg forholder mig til din medfans vrøvl om FCK.
Hvis det piner dig FCK er en del af denne tråd må du tage den med din medfans der bragte os på banen.
If you know, you know.
Som langtid passiv læser, så har denne tråd virkelig faldet i niveau de seneste år.

Is på SS.

Jeg er med på at der er følelser i klemme, når man mødes af fjollerier fra en enkelt inkarneret hardliner som Kronen.

Personligt synes jeg man skal træde ind i andres klubtråde med mere respekt end du oftest gør. Du skal huske at du ikke repræsenterer os andre i dine kaskader af ¤%&&//

Poul Allan og Mads Thomsen har den fornødne ordentlighed, og øjensynligt også faglighed. Læs og lær med fordel.

God sæson til os alle.
Hvis det piner dig FCK er en del af denne tråd må du tage den med din medfans der bragte os på banen.


Hvis du læste tingene ordentligt ville du vide at jeg selv inddrager FCK i debatten. Naturligt nok, i en snak om forventninger til næste sæsons guldkamp.
Nej ser du, det er nok mere den lidet debatvenlige form der piner lidt, hvis man ikke lige når at stoppe læsningen i tide.
Tak Hjertensfryd 😊

Vi bliver jo nødt til at erkende, at vi som fodboldfans ser tingene gennem farvede briller. Det er også okay. Så længe vi kan "tale" ordentligt til hinanden. Ellers dør debatten bare.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Som langtid passiv læser, så har denne tråd virkelig faldet i niveau de seneste år.

Fra hvor til hvor? Altså hvad tænker du på? Mere skingert fra fcm fans side eller andre?
@defensive tunger

Synes det er indenfor de sidste par år.

Personligt synes jeg der er meget negativitet, selv når vi vinder.
Skal dog siges det kun er få, men de ødelægger det tit for størstedelen.

Af samme grund meldte jeg mig ud af Facebook gruppen for langtid siden.
Den er dog 1000x værre
Du skal huske at du ikke repræsenterer os andre i dine kaskader af ¤%&&//


Jeg har aldrig nogensinde givet udtryk for at representerer andre end mig selv. Ved ikke hvorfor jeg skal forholde mig til en præmis du opfinder.

Læs og lær med fordel.


Ærligt talt gør din moralprædiken ingen indtryk på mig.
If you know, you know.
Hvis du læste tingene ordentligt ville du vide at jeg selv inddrager FCK i debatten. Naturligt nok, i en snak om forventninger til næste sæsons guldkamp.


Hvorefter du gakker om at jeg bringer FCK ind i tingene.....det jo bare mærkeligt.
If you know, you know.
Hold nu op BB. Der kommer intet fornuftigt ud af det. Og slet ikke med den stil.

Vi vandt mesterskabet seneste sæson, snævert. Sæsonen inden vandt FCM mesterskabet pointmæssigt forbløffende snævert (når man tænker på, at det så ganske sort ud for os/FCK), endda efter at Grabara og Vavro keglede fuldstændig rundt. Mesterskabskampen har været tæt disse år, og det er marginaler der samlet har afgjort det.

Skulle jeg kommentere på en ting skrevet herinde omkring forstærkning eller ej i FCK, er det, at såfremt vores nye målmand er det vi FCK-fans håber på, at vi denne gang ikke kun i forårssæsonen har en målmand, der kan tage med hænder. Det vil jeg alt andet lige mene, må kvalificere sig til at være en ret klar forstærkning.
Til gengæld formoder jeg, I fortsat vil kunne mose os på de offensive dødbolde. Der ser jeg i hvert fald ikke tegn på, at vi har forstærket os defensivt - medmindre den nye assistenttræner har sine klare talenter i at rette op på den slags. Jeg er dog også af den holdning, at holdet også i foråret lignede, at de ikke selv tror på, de kan forsvare sig ordentligt på defensive dødbolde. Og så bliver det en selvforstærkende profeti, som hold der er dygtige i den ende kan og vil lukrere på.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Annonce