Snak

Mere indhold efter annoncen
Pyha klovnerierne fortsætter. Jim og Erik står til en kæmpe skideballe. Hvor er opbakningen henne?

Men hvad er det også lige der sker med banen i Randers? Bolden hopper og danser og spillerne falder ind ad en kant. Det ser meget tilfældigt ud.
Hvor har vi meget tur i den. Det her er dejligt men meget ufortjent. Savner Sisto
Vi har så mange marginaler at vi næsten ikke kan undgå at hive det mesterskab :-)

Uskønt, fejlbehæftet, skadesramt og momentant overmod og alligevel 3 point. Det virker helt ulogisk.

Tak tak tak for dødbolde.

Rilwan klart bedst og Bak også ok, men ellers var det vist ikke ret godt nogen steder.
PRISKE FOR PRESIDENT!

Hvor er det vigtigt!
Midtjylland!
Jep, absolut en møgheldig sejr. Det er absurd så gode vi er på dødbolde, men det målsnit holder vi umuligt, så ville være betryggende hvis vi også kunne score i åbent spil. Defensivt var det katastrofalt, kan kun blive bedre.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Enig, vi skal snart til at bevise vi kan score på andet end standarder.

Sisto er virkelig savnet. I dag gør Rilwan det godt, men til gengæld er Sly væk i 90% af kampen. Kombineret med en offensiv midtbane som ikke var god, Pusic som intet fik ud af det og en smadderringe bane, så betød det bare vi skabte for lidt i åbent spil.

Det værste i dag var dog organisationen mellem Larsen, Sviatchenko og Sparv. Der var simpelthen ikke styr på aftalerne og opbakningen og defensiven sejlede i store dele af kampen og vi tillod alt for nemme chancer imod. At det ikke straffes mere, må tilskrives rent held.

3 point og videre..
Så er det mesterskab vist hjemme.
Sparv og Jim Larsen.......fantastiske køb....totalt overlegne på deres pladser...
Man vinder altså ikke mesterskabet med 11 runder igen på hjemmebane til Hobro.

De næste 2 kampe er for mig at se langt vigtigere, og kan vi tage min. 4 point ude mod EFB og AaB, vil jeg tilslutte mig koret, og tage forskud på guldsalmerne.
Does anyone in here have telekinetic powers? If you do, please raise my hand. - I øvrigt mener jeg, at pandaerne i København Zoo bør deporteres
Ifølge Jesper Thygesen på Viasat har FCM ikke set gode ud på udebane i år og derfor bliver de næste 2 kampe afgørende. Altså 17 point på 10 kampe og bedst i suppen er vel ok :)

Edit: Han siger også at FCM har et opland der går fra Esbjerg til Aalborg:) Ikke en heldig dag for den gode Thygesen :)
Annonce