Snak

Mere indhold efter annoncen
Held og lykke med kampen, selvom Young Boys er svage favoritter.

Et væsentlig mere erfarent hold, med europæisk rutine der er vurderet knap 50% mere værd end FCM. Selvom det bliver på hjemmebane, bliver den svær. Odds hedder 2,90 - 3,45 - 2,40. Det taler dog til FCM´s fordel at sæsonen endnu ikke er gået i gang i Schweiz.

Krydser alt hvad krydses kan. Hals- und Beinbruch!

Flemming P er indbegrebet af "Arrogant Positivisme" Trods mit brugernavn har jeg ingen tilknytning til FCN udover mit sæsonkort. Indlæg er således ikke udtryk for FCN's holdninger men egne betragtninger som fan.
Cajuste har virkelig været en fornøjelse indtil videre
Ja han er igang med hans bedste kamp for os...

Kraev kan jeg stadig ikke se hvad han skal bidrage med på den 10er.
Captain America. FCM
Det straffe spark der har man da set dømt før, eller hvad?
Skulle have været straffe - tydeligt han tager armen lidt ud for at blokere den.
10-års jubilæum d. 13. januar 2022. Tid til at søge mod nye eventyr - tak for dansen venner og frænder. Håber jeres 2022 bliver fantastisk!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
En kamp mod YB uden et kontroversiel gult kort havde hellere ikke føltes rigtigt. Måske det endda kan vendes til vores fordel, hvis Priske vælger at bytte ham allerede i pausen.

Hvor ville en angriber med selvtillid være guld værd i en kamp som denne. En Wilzcek eller Mortensen havde jo banket chancen fra før ind. Er det for sent at overtale Damen til at tag en sæson på heden.
Does anyone in here have telekinetic powers? If you do, please raise my hand. - I øvrigt mener jeg, at pandaerne i København Zoo bør deporteres
Ja en rigtig Duncan ville sku være dejligt..

Men vores fløje, får heller ikke udfordret nok i de her kampe - Cajuste derimod... Noget af en halvleg fra hans side.

En playmaker på 10er, kunne også hjælpe angriberne - Kraev er ihvertfald ikke løsningen.

Savner lidt når vi erobre bolden lavt, at kunne spille den op til angriberen, som kan holde på den indtil fløjene presser frem, som under Onuachu tiden.
Captain America. FCM
Det er tydeligt, at Young Boys er rigtig godt hold. De er virkelig, virkelig gode på bolden.

Det virker til, at Kaba igen har problemer med at placere de rigtige steder, han virker grundlæggende meget forvirret på en fodboldbane. Det er irriterende at se på.
Han agere ikke som en rigtig angriber.. Når han aflevere bolden udenfor feltet, bliver han stående i stedet for at tænke fremad.

En Evander og Sisto ville virkelig pynte.
Captain America. FCM
Puha, det brænder lidt for meget på!
Og selv på dødbolde, der ser YB farligere ud end jer, selvom at i plejer at være ganske gode i den fase.

Jeg krydser mine fingre for at i spiller en bedre 2.Halvleg og får vundet kampen - men der skal godt nok noget andet til i næste halvleg!

Kom så Midtjylland!!
Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Annonce