Snak

Mere indhold efter annoncen
Lige umiddelbart er der nok større adresser der er interesserede. Jeg kunne også godt se ham blive i Rusland.


Men på vej ind i en afgørende fase af sæsonen, på en meget kort kontrakt, så giver det mest mening for de spillere at vælge en klub de kender, så det bliver "plug and play" uden indkørselsperiode.
Det er selvfølgelig rigtigt. Dog tror ikke man stiller sig selv i specielt godt lys hos klubben hvis man forlader klubben i et par måneder. Jeg håber selvfølgelig at Dreyer tager sæsonen hos os. Det kunne sagtens være forskellen på at bliver mester eller ej.
Rygterne går også på at FCK kigger på en kort kontrakt til Dreyer.
Jeg er enig i at det ville give meget mere mening han tager til FCM end FCK. Plug and play og hvorfor ødelægge et tilhørsforhold for en kort kontrakt etc, ligesom FCK ikke just mangler spillere til hans plads.

Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
FCK skal bare holde snitterne væk.
Det ville i hvert fald ikke være ret smart for FCK hvis håbet er at forlænge med Roony at hente en spiller ind som man må forvente tager det meste af spilletiden på højrekanten. :) Umiddelbart så tror jeg at han bliver i Rusland.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han har spillet en håndfuld kampe på 10´er / Falsk 9´er positionen. Han kunne sagtens værre tiltænkt som Pep Biels afløser.
Pep Biel får desuden karantæne ved næste gule kort og vi har et hårdt program med 2x PSV og 1x FCM på en uge og Pep har slet ikke fået pause. Lige nu har vi heller ikke en erstatning for Pep Biel og hvis han bliver skadet er det kritisk.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Slet ikke fået pause? I har spillet 3 kampe på 3 uger, og 2 af dem har været på hjemmebane. Mon ikke Biel, som professionel sportsmand, kan håndtere en smule mere inden han går ned fysisk.
FCM Liverpool
moderator
Vi i FCK har ikke behov for Dreyer. Det er handlet massivt ind til offensiven, så kan slet ikke se ideen.

Det kan jeg for så vidt heller ikke hos FCM, hvor man ligeledes er bredt besat.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Behovet for en 9er er vel også større i fcm end det er i FCK. At købe en spiller ind for resten af sæsonen så jeres spiller der har spillet 3 kampe på 3 uger kan få en pause lyder ret fm/fifa agtigt.

Var det ikke noget med at den gudsbenådede Roony også sagtens kunne spille 10er? Rasmus Falk kan vel også rykkes frem.
moderator
Rasmus Falk længere frem er ikke en god løsning.

Hvorfor skriver du "gudsbenåede" om Roony? Er det en form for stikpille, der skulle være specielt fremmende for noget i snakken?
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Annonce