Snak

Mere indhold efter annoncen
Øv efter god start, men heller ikke forventeligt med Point mod den modstander...

Der skal dog vindes hjemme mod Sturm gratz. For at få en 2-3 plads alt efter, Lazio, Feyenoord kampen...

Vildt nok at tænke på den næste ene kamp om 3 point afgøre om det bliver godt eller dårligt år i europa...
Vi skal vel nærmest håbe på Feyenoord ikke vinder i Østrig. For ellers kan Lazio og Feyenoord fedte sig videre med X i Holland.

For vi skal jo slå Graz om de får point eller ej for også at sikre 3. pladsen. Så Graz kan potentielt ligeså godt tage point fra Feyenoord i aften.
Den skal lige tygges igennem denne kamp.
I morgen ser alting nok lidt bedre ud.
Uanset, så er vi nu pisket til at vinde over et formstærkt Sturm graz. Det skulle vel et eller andet sted også være muligt.
Så må vi gå efter den tredjeplads, selvom andenpladsen vel et eller andet sted godt kan lade sig gøre, alt efter hvordan den anden kamp flasker sig.
Skal vi faktisk håbe på sejr til Graz?
Tænker et X er perfekt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis graz vinder skal vi vel slå dem med 3-0. Det er nok bedre de spiller uafgjort
Bola... Nej, hvis Graz vinder har vi største chance for 2. Plads de vandt med kun 1 mål og vi skal gøre det samme så står vi lige indbyrdes, men har meget bedre målscore.

Uafgjort havde været fint. Så var vi vel gået videre som 2´er, såfremt vi kunne slå Graz hjemme. Nu vinder Sturm Graz så over Feyenoord. To hjemmesejre i næste uge, og så står vi med fire hold på 8 point, som alle har slået hinanden indenbyrdes. Hvem går videre der? Er det bare ren målscorer eller er det en eller anden form for system i indbyrdes opgør?

Jeg frygter desværre at den Graz-kamp har uafgjort written all over it. Jeg har Ludogorets-traumer.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Graz komme dog til at stå lavt med denne sejr, da de jo nu kan få 2. Pladsen med 1 point. Det kunne de potentielt også med 1 point i dag, men så skulle Feyenoord smide point.

Men drenge.. Det kunne jo være jeg er at finde på MCH mod Graz. 😉
Sådan gelmore.
Så er den ged barberet;-)
Annonce