Jeg har ikke set FC Midtjylland købe for +€10m i et vindue før, og det tror jeg heller ikke de kommer til hvis man skal tro på det Steinlein sagde i Købmændenes klub. Her sagde han at FC Midtjylland bruger lige under 100m DKK om året på spillerindkøb + lønninger og mere har de ikke råd til
Hov hov hov Nande. I en anden tråd mente du vi var de vildeste røvere og havde betalt 40 mio for Dreyer. Nu må du bestemme dig.
BB. Du kan sagtens have ret i at det måske ikke ser perfekt ud nu, men det kan hurtigt vende, det kommer jo altid an på om der er nogle af de unge der bryder igennem. Byskov, Lind, simsir, Heisel er alle lovede spillere, om de bryder igennem må vi se.
Isaksen, Martinez og Diomande kan så blive de næste tre store slag og så har vi så et år til at få nogle nye nye i pipeline. To indlæg længere oppe blev det der redegjort for hvorfor pengetanken måske ikke er helt tom?