Snak

Mere indhold efter annoncen
Ud med kevin, ryd Osorio ned på backen og ind med en angriber mere.

Jeg synes, at agf allerede nu er begyndt at udvise træthed.
Jeg ville lade Osorio blive hvor han er, han har været vores bedste offensiv.

Til gengæld har Simsir ikke været ret meget med ud over nogle enkelte fejlagtige driblinger og en masse slåen ud med armene, så han kunne tages ud og ind med Gogorza og er Francu i bedre stand end senest kunne han skiftes ud med Cho.
Selvom Cho kæmper og kæmper er det de forkerte steder på banen og han får ikke meget at arbejde med.
Jeg er ikke tryg når vores 3 stoppere spiller den rundt så meget dernede. Synes igen ikke Lee har været god.

GF har nærmest dobbelt opdækning på Simsir. CHO løber bare rundt ene mand til ingen nytte og får ikke meget at arbejde med.

Vi må kunne udnytte GF som kampen skrider frem i form af træthed.
Men godt nok en grim spillet kamp med mange små bissetricks, skuespil og frispark fra begge sider.

Og jeg er heller ikke hel tryk ved vores 3 bagerste. Samt håber vi får nogle bedre støvler på for flere har haft problemer med at stå fast.

Og Cho skylder efterhånden nogle mål.
Amen scor dog CHO

Fuldstændig unødvendigt af Lee.
Annonce