Snak

Mere indhold efter annoncen
Kan nogle i denne tråd forklare mig hvorfor hele den der håndbold ting med at råbe den målscorende spillers efternavn tre gange, sige "selv tak!" osv., skal bruges selv når der ikke er en retarderet speaker til at håndhæve det?

Havde hidtil troet at det netop var en uheldig tendens fremprovokeret af uvidende speakere. Må derfor indrømme at jeg krummede nok så meget tæer, da jeg i kampen mellem GF-FCM i går aftes kunne høre fan-indpiskeren med megafonen påbegynde disse forfærdelige tilråb i udebanesektionen efter Jonas Borrings scoring.

Det skal ikke menes i en hånende tone, men hele tendensen irriterer mig blot grænseløst. Vi ser allerede alt for mange oppustelige klappe genstande på visse danske stadions, og man kan næsten ikke lade være med at frygte at næste skridt bliver Absolut Dance på max volume ved hvert spilstop og taktfast klappen kombineret med tilråbet "Forsvar!".

Er folk der går på sas-arena, ikke at det er det eneste danske stadion hvor det forekommer, helt uenige i at der burde være stemningsforskel på et fodboldstadion i forhold til en håndboldhal?

I så fald skal jeg nok krumme tæerne for mig selv næste gang.
20
Skodlodtrækning... Tak for lort, Hjalte Bo.

http://www.fcm.dk/index.…=laes_nyhed
I'll be honest, Gamby. I've never had an ounce of respect for you. I just thought you were the lamest, dumbest person I'd ever met. Just somebody who was fuckin' *nothing*.
Enig i at det var en lorte lodtrækning, men hvorfor Hjalte Bo?
Det var ham der var "lykkens gudinde" ved lodtrækningen (Jeg ved ikke hvilket af de to ord, der er mest misvisende).
I'll be honest, Gamby. I've never had an ounce of respect for you. I just thought you were the lamest, dumbest person I'd ever met. Just somebody who was fuckin' *nothing*.
Hehe han er som taget ud fra paradishaven, den gode hjalte.

Men jeg tror nu ikke, at Lyngby er helt uden chancer. Selvom de selvfølgelig er underdogs, er de et pokalhold der normalt bider fra sig. Mener de tvang FCK ud i straffe et å bl.a.
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Mere indhold efter annoncen
Annonce
For satan Kuhn, du er på skideren. Får vi 2 fyringer imorgen hvis både FCM og Randers fucker i det ?
Der skal kun fissekarle til Roma, ikke freaks.
Det er jo ikke Italien, Lehrer.
Razz har dog ret.
Så er der vist ingen tvivl længere om at FCM´s bundplacering ikke er helt tilfældig.
Hmm, der er noget rivende galt i Herning. Har intet set, men 0-2 hjemme mod SønderjyskE, er nu ikke imponerende.
moderator
Det er en dyr omgang for mig. Farvel Kuhn!
Dette er en signatur.
Annonce