Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg tror, jeg vil starte med Tjørring i FM nu... ;)
Midtjylland!
FCM informerer om investor og perspektiverne

Pressemødet afholdes i KroneKapital/Audi Loungen på MCH Arena mandag den 4. april kl. 16:30 før kampen mellem FCM og Lyngby.


Emnet er den potentielle udenlandske investor, som FC Midtjylland orienterede om den 16. marts (se HER). På pressemødet vil Koncerndirektør Søren Bach orientere om det spændende forløb fra start til nu, om investors identitet, om forløbet fra nu og frem til en afgørelse - og om fremtidsperspektiverne.

Publikum til kampen mellem FC Midtjylland og Lyngby vil i pausen opleve et interview med Søren Bach om ovenstående.


http://www.fcm.dk/index.…yhed&topID=

Spændende!
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
Jeg regner da med at tage på stadion.

Men hvad med sådan et pressemøde; hvordan fungerer det egentlig? Skal man være journalist for at liste sig ind til det? Og kan man i så fald udgive sig for at være freelance?
Midtjylland!
Pressemødet kan også følges live på nettet her kl 16:30.

http://fcmtv.dk/fcmtv/live.php
FC Midtjylland Atletico Madrid
Spændende dag at være FCMer og der bliver interessant at høre mere til investoren (åbenbart en inder?) og fremfor alt hvilke betingelser der følger med de penge. Umiddelbart skulle man tro der fulgte flere krav med end bare en aktiepost og knowhow om talentudvikling.

Gælder mig endvidere til at høre mere om hvad de nye millioner betyder mht. målsætning og den aktuelle 3-årsplan. Forhåbentlig går man ikke bare shop-amok igen og bruger alle penge i løbet af 2 sæsoner, her skulle vi meget gerne været blevet langt klogere!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Angående kampen i aften, så er alt andet end en sejr helt uacceptabelt og tror sgu jeg flækker en spiller eller Kuhn med en rusten kløveøkse hvis vi ikke også får det! Magter simpelthen ikke flere skuffelser mod skodhold på hjemmebane og sådan som Lyngby lod sig nedspille mod AaB, så er der simpelthen ikke nogle undskyldninger.

Med den udtagne trup og fraværet af Sylvester og Sviatchenko, så tror jeg næsten starteren giver sig selv. Glasben Bak må være tilbage i midterforsvaret og mon ikke uskarpe Fagerberg tager over for Sly i front. Eneste lille måske, er om Albæk er helt ovre sin skade og derfor kunne tænkes afløst af ugidelige Borring eller sløve Danny.

Kan godt bekymre mig en lille smule for hvem det er skal fylde op i feltet når vi angriber og ligeledes kan Lyngbys kontraer bekymre, for de vil utvivlsomt få nogle stykker foræret, da vores opspil til stadighed betyder farlige boldtab i ugunstige positioner.

Bud på resultat herfra: 2-1

0-1 Boysen
1-1 Rilwan
2-1 Thygesen
Ud over at bekræfte at det er ham der inderen der er investoren, så er der ikke meget der slipper igennem det utroligt hakkende pressemøde.

Syntes jeg fangede "2 nye spillere", "talentsamarbejde" og ikke så meget mere end det. Ser frem til at få det hele uddybet.

Dem der ikke skal på stadion kan se med på TV/MIDT-VEST i aften. Der er fokus på pressemødet, og live interview med Søren Bach om den nye inder.
Fernando Torres says he\'s been wearing a t-shirt under his top and will reveal it when he next scores. It reads \"Save The Chilean Miners\".
Jøsses for en dommerkendelse... Det er godt nok skidt.

Og som AaB´er efterlader det blot endnu en konkurrent med stor chance for at trække fra os.
haha hvor det fedt.. Lyngby er ved og knuse FC Midtjylland.. den her kamp er for sej
Danmark: FC København (FCK-BIF 4-0) / FCK 1-1 FC Barcelona Spanien: FC Barcelona !!ÆGTE KØBENHAVN!!
Annonce