Snak

Mere indhold efter annoncen
Enig, med den linje skal der jo dømmes et væld af straffespark. Tyndt.
moderator
Han vælter jo Fischer da han selv vælter og dermed fratages Fischer jo sit løb i feltet. Det er vel ikke vanvittigt kontroversielt? Eller? Selvom den da nok ikke var blevet dømt uden VAR.
Jeg er på ingen måde fan af VAR men når det nu findes skal sådan noget vel ses igennem og evt rettes.
Dette er en signatur.
Skulder skulder duel, begge spillere får overbalance. Hvor ser du det forrygte? Og hvordan adskiller det sig fra en normal hovedstødduel f.eks.?
moderator
Fordi Fischer er forbi? Derefter bliver han væltet? Kunne heller ikke selv se det før flere gengivelser og vinkler.
Uden VAR var den ikke blevet dømt og det er egentlig sådan jeg foretrækker det, men nu er VAR her jo.
Dette er en signatur.
Fisher væltede før han var forbi. Det var en lille arm fra Kofod - enig, men hvis den skal dømmes, var min konklusion os bare, at vi skal have en 2-3 straffespark dømt i hver eneste kamp :).
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Da man så replay var Fischer stadig på benene da han bliver ramt af FCN spilleren. Jeg er ikke enig i at der opstår 2-3 af den slags situationer i hver kamp desuden.
Dette er en signatur.
Hmm. lets agree to disagree, jeg ser intet som ikke er ganske ok og normalt i en fysisk sportsgren. Så skal man bare holde linjen, der var mere kontakt ved en dødbold for få minutter siden, så der skulle vel også straffe? bare for et hurtigt eksempel.

jeg er ikke imod var, synes det var glimrende sidste runde da Lyngby havde været snydt for et mål mod FCN, hvis det ikke var der. Men hvis man skal dømme så strengt på ting der er i gråzonen. Så skal man være konsekvent. Eksempel skulle skrigeballonen Fischer også havde haft et gult kort, da han råbte var af dommeren bagefter, da spillere ikke må opfordre. Men det bliver så ikke dømt. Jeg savner linjen.

Det er jo bare min holdning. God aften :)

EDIT: og ja, nu også en fejldom på et mål...
Næh, Frese og Yttergård kombinerer igen som landets dårligste forsvarsduo. Denne gang reddet af VAR dog...
FC Nordsjælland Málaga CF / Real Sociedad Manchester United Union Berlin
Og nu står Flemming og storsmiler igen efter et nederlag. Ny træner tak! Kom nu med en træner og nogle spillere, der brænder for sejrE og ikke bare er med for at udvikle... VI ER EN FODBOLD KLUB OG IKKE EN UNGDOMSKLUB.

Den her klub har udviklet sig til at være et projekt, hvor den enkelte spillers udvikling kommer før klubben og dens fans. Ikke overraskende vi ikke får flere fans
FCN siden 2006
Altså jo, vi står med 4 point efter de hårde 4 kampe ved sæsonstart. Man kunne have frygtet 0. Meeen... Forsvaret er simpelthen for uambitiøst, har FCN glemt at forsvar er en del af spillet? Det er decideret pinligt at se på, og man skal være nervøs HVER ENESTE gang modstanderen har bolden, om så modstanderen er FCM eller Horsens.

Hvis FCN vil andet end at være en forretning, så skal de hente en forsvarsspiller eller 2 som har lidt højde og drøjde, og som ved hvor han skal stå... Det minder pt. om at være fan af en almen virksomhed, og ikke en fodboldklub. Frese og Yttergård gør hele højresiden fuldstændigt hullet.
FC Nordsjælland Málaga CF / Real Sociedad Manchester United Union Berlin
Annonce