Snak

Mere indhold efter annoncen
@FC Nordsjælland
Ha ha, hvis bare vi vinder kampen, så vil jeg også se tilbage på tilråbende med glæde! Men det er vildt, hvor brokkende AGF er, når tingene ikke går deres vej.
FCN siden 2006
Synes sgu deres fans er ligeså latterlige lige pt i live tråden. Total offerrolle tilgang. De trænger sgu til noget rosé
Samtidig kaldes vi nu FC Ghana/Egypten haha.

At Nielsen heller ikke bevare roen i interviewet er også lettere komisk
Det er jo heller ikke sjovt at være højtflyvende for første gang i årtier og samme tid kæmpe med mindreværd. En sand kognitiv dissonans cocktail in spe.
gunner since 94’
JA TAK! HOLD KÆFT HVOR ER DET KLASSE KÆMPET HJEM!!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tager man de positive briller på, så spillede FCN kynisk og gjorde kun hvad der var nødvendigt.

Ellers vil man nok sige, at det var temmelig ringe.

Lidt sjovt at se et testetoronpræget AGF hold og -bænk. Man kan nok konkludere, at de er knap så gode til at manipulere dommeren som FCK. Personligt foretrækker jeg nu Flemming P style.

videre...
Flemming P er indbegrebet af "Arrogant Positivisme" Trods mit brugernavn har jeg ingen tilknytning til FCN udover mit sæsonkort. Indlæg er således ikke udtryk for FCN's holdninger men egne betragtninger som fan.
FCN var jo gennemsyret elendige i dag. Grim kamp og tyvstjålne point. Men okay, vi tager de 3 point.

Synes det er ufatteligt at det i hele kampen ligner at det er FCN der er i undertal med 2 mand frem for AGF i undertal. FCN står og sparker væk og har reelt set 0 chancer i 2. halvleg. Atangas skud tæller vi ikke med som en chance da han aldrig kan score alligevel.

Det er simpelthen for forceret, som kommentatoren siger, så er det også som om at Kamaldeen bare skal have bolden uanset om han er omringet af 5 mand. Vi bruger vel egentligt heller ikke midtbanen i dag, bare lange bolde op i ét væk. Og så vælger man så at grave sig ned og trække tiden i ægte Horsens stil i 80% af kampen.

En rigtig, rigtig skidt præstation hele vejen rundt. Men åbenbart skal der Horsens spil til at vinde kampe.
FC Nordsjælland Málaga CF / Real Sociedad Manchester United Union Berlin
Klasse sejr og vi lever sku stadig i top 6!!!!

Og så slår Horsens fandme også AaB - Hvilken aften!

Men....

Vi spiller jo pinligt ringe.. Vi er klart det dårligste hold i en kamp vi er 10 mod 11. Jeg forstår simpelthen ikke vi kan spille så dårligt og være så dårlige offensivt hver gang. Træner spillerne ikke sammen til hverdag? Der er jo ingen offensive mønstre, og de få gange spillerne kommer frem til overtal pisser de bolden væk hver gang.
God fight af gutterne i dag! Mere er der vidst ikke at sige om den kamp ;-) Thychosen burde være anføre!!! Dejlig fyr at have på holdet
FCN siden 2006
@FCN-Amager

Det offensiv mønster, for der er kun ét, er at spille Kamaldeen så hurtigt som muligt og ikke se efter de andre spillere. Derefter håber man på lidt magi fra Kamaldeen ;)

Efter Kamaldeen skiftes ud står vi bare og losser væk for så ved spillerne ikke hvem de skal sigte efter.
FC Nordsjælland Málaga CF / Real Sociedad Manchester United Union Berlin
Annonce