Syntes opstarten indtil videre har været utrolig træls at følge. Spillet har været meget ringe, og vi har endda tabt til hold der ikke rigtig bør have en chance imod os.
I de kampe jeg har set har spillet været uacceptabelt dårligt. Mod B.93 var niveauet tåkrummende, især i første halvleg. Det var lidt bedre mod Rostock, men holdet virker stadig ekstremt rustent. Derudover taber vi til Helsingør, hvilket er...ja..skidt.
Syntes det er lidt tankevækkende at i disse træningskampe liver holdet først op når der bliver skiftet førsteholdsspillere ud og vores spillere fra ungdomsholdene kommer ind. Det er sgu da mærkeligt at de kan få spillet til at flyde, men at vores startellevere med superligaspillere ikke kan overmatche 1.divisionshold.
Jeg håber det bare er trætte opstartsben og at spillet bliver meget bedre på La Manga. Ellers syntes jeg ikke det ser alt for lovende ud.
Af positive ting kan det dog nævnes at mange har været væk med landshold, og at nogle få spillere dog har vist sig fra deres bedste side. A. Mohammed, Donyoh og M. Rasmussen har vist sig godt frem syntes jeg.