5-0 er ganske fint. Det er jo sådan en kamp, hvor motivationen nogle gange kan halte og så sker der "mirakler". Bum videre
Men ja, jeg må også sige at jeg på nuværende tidspunkt ville have forventet at se mere til Araphat og Nene. Baba er undskyldt med sin skade, men der er i hvert fald flere af de lovende talenter der kom op inden sommeren der endnu ikke byder sig til, på et hold der ellers tørster efter flere muligheder.
Jeg frygter også gevaldigt vinterens afgange. Vi står reelt med en profil fra hver kæde der "forsvinder" (Her medregner jeg Kian i forsvaret, for selv om hans skade måske ikke er alvorlig, så er han for nedadgående og kan nok ikke holde til at spille fuld tid). Men i hvert fald Ingvartsen og Tverskov. Og så har man måske også en forventning om at vores nye starter Iloski ryger samme vej.
Og så bekymrer det mig at Sertemir ikke starter i pokalen på det her niveau og "kun" får et indhop.
MKH og Rocco må vel efterhånden være afskrevet også.
Til gengæld er der lyspunkter ift. Janssen og Markmann der fik indhop, ligesom Høgsberg får mere og mere spilletid.