Snak

Mere indhold efter annoncen
Tak for updates på Gothia Cup.

Og hold op, hvor vil det være sørgerligt med Villa i Brøndby! Han burde kunne finde noget bedre i udlandet, men det er jo ikke sikkert at det er noget for ham.
FCN
Det er jo nok I DK han har navnet til at få en ordentlig aftale, det har jo ikke rigtigt fungeret i Tyskland. Jeg synes vi skulle have været indover her.
Hvis ikke Riget har været inde over at strakt sig langt for at få Villa tilbage, så skal han da tage sig sammen.
Meget enig.
Jeg forstår ikke at Villa ikke kommer til FCN hvis han skal tilbage til DK.
Han har stort FCN hjerte og vi mangler jo en venstreback. Villa har flere gange byttet med Fresse og gjorde det også udmærket sidste sommer som venstre back da Freese rejste og Anker kom til.
Håber virkelig at FCN er på banen 🙏
Opkast i munden hvis Villa tager til BIF. Vi burde ophæve med Ankersen efter skandalen i sidste sæson og så hive Villa ind på HB. Det er en no-brainer. Skandaløst hvis det her går igennem.
FCN <3
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det kan jo også være, at Villa tænker, at FCN er et overstået kapitel for ham eller at det vil være en falliterklæring at vende hjem til FCN efter et år i udlandet.

Jeg mindes bare, at der var rift om ham da han skiftede til Nürnberg i sin tid, så der burde være muligheder for at blive "ude", men det er op til Villa selv i sidste ende.

Det vil ærgre mig at se ham i en anden dansk klub - også med tanke på den flotte afsked og alt det han sagde om FCN, da han skiftede.
FCN
Kan han redde ansigt ved, at Riget ikke har haft bragt en retur i spil? Jeg vil virkelig gerne ham det bedste, men den sviger sgu rigtigt meget hvis/når han signer med Brøndby
Forbundne, Forpligtet, For Farum
Vi har en strategi der går på at tidligere spillere skal vende tilbage til FCN efter de har været i udlandet. Villadsen er udpræget FCN dreng, så det er noget af en sandhedserklæring hvis han vælger BIF efter et år ude. For en klub der giver så meget til spillerne, sætter spillerne over klubben som vi lige har hørt og som afhænger af spillere der kender systemet er det sgu skuffende hvis han 1 år efter vælger BIF. Når det er sagt, skal man sætte sig lidt i hans sted, så er FCN ikke et godt sted pt. rent konkurrencemæssigt og har derfor også fan-mæssigt pil nedad. Og han bliver formentlig tilbudt en fyrstelig hyre af GFH. Så det er hjerte vs. logik nok desværre.
FCN <3
Vi har en strategi der går på at tidligere spillere skal vende tilbage til FCN efter de har været i udlandet.


Bevares. Jeg forstår din pointe, men Villa har dårligt været væk i et år.
Som jeg forstår den strategi, så er det med henblik på at spilleren, efter en karriere i udlandet, vender retur til FCN og lærer fra sig til de nye unge spillere.

Villa kan komme hjem til FCN og lære de unge gutter nogle tyske gloser og så kan de sidde og grine af klassikeren; "ich bin böse und knalde mich der tyr", men det er vidst også det.

Så vil der være lidt mere swung over at få hentet Mini hjem 😉
FCN
Strategi eller ej, så ville han kunne løfte vores spil. Ankersen er stabil god og har nogle rigtig gode kampe, men Villa spillede stort set altid som en af vores bedste.
Ham så jeg gerne tilbage og så Ankersen over til venstre indtil Babs kan overtage.
Annonce