Snak

Mere indhold efter annoncen
Jordan Larssons skifte fra FC København til Al-Ettifaq har været et bureaukratisk helvede, og det er tilsyneladende ikke slut endnu.

Flere medier i Saudi-Arabien skriver, at Al-Ettifaq fortsat afventer, at et udvalg i den saudiarabiske ligaorganisation godkender handlen.

Ifølge Tipsbladets oplysninger befinder Jordan Larsson sig allerede i Saudi-Arabien, hvor han afventer, at de sidste detaljer falder på plads.

FCK tjener 10 millioner kroner på salget af svenskeren.


Det tager dem godt nok lang tid. Bør vi aldrig gøre igen. Det er ikke engang en god pris.
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Er jeg den eneste der ikke er utilfreds med både Kotarski og Ramaj i klubben, så vi har 2 gode kandidater?

Andre oprydninger er vel, hvis Nasnas viser sig så godt frem nu her, kan Clem vel lige så godt sendes ud - med mindre MEM skal op og spille 10eren?
Ellers har vi MEM, Clem, Kral & Delaney inden talenterne får spilletid?

Burde vi komme af med en af angriberne?
4 er vel for mange til 1 plads?
Ja Corner er jo nok skadet halvdelen af tiden.
Men hvis Mouki ikke kan bruges på 10eren, er det vel bedre at komme af med 1 af dem?
Så vi ikke har Dada, Corner, Mouki, Geovanni - der er da nok mindst 1 af dem der ikke er tilfreds med ikke at spille.

Så spillere som skal afskibbes:
- Kotarski/Runarsson (hvis Ramaj bliver officiel) - dog nok kun kotarski der kan skibbes, alt efter skadesomfanget
- muligvis Clem
- muligvis 1 angriber

Talenter der kan udlejes
- Myrie - han bliver siet fra til truppen, så lad ham få spilletid i Rosengård eller 1. division
- Sarapata eller Nemeth skal vel også udlejes, alt efter skadesomfanget på dem - men hvis vi har de 2 og Nasnas inde som talenter, får de jo ikke alle 3 den nødvendige spilletid til at udvikle sig
- West har været oppe i et år nu uden at bide sig fast, han må skulle udlejes også, da han også ser ud til at trække nitten ift spilletid, når Gunner er mere med end ham.

Jeg vil ikke have Kotarski i klubben, når han ikke selv vil være her. Desuden så tror jeg ikke at han vil være bænkevarmer og det kommer han til at blive, selv hvis han er 100% klar. Lad os bare spare nogen penge der og bruge dem andre steder, hvis det muligt.
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Nees og Panathinaikos vil have Stage. Forstår jeg godt. Men det er også nok et endegyldigt farvel til drømmen om et retur til Stage nu.
Synes Nasnas er et niveau over Clem. Så videre med Clem eller han skal være okay med at være 4 valg.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kral har den vildeste størrelse 52, der er meget den storetå lige kommer i vejen for, og i betragtning af hans størrelse, så vender han jo ret hurtigt og er faktisk også hurtig, når Speakman får tid efter vinduet er lukket, så er det vel bare at få set på en forlængelse af de nuværende 2 år.
Kral har den vildeste størrelse 52, der er meget den storetå lige kommer i vejen for,


Var det ikke også noget lignende, man sagde om Zeca? Eller husker jeg forkert? :)
Nees og Panathinaikos vil have Stage. Forstår jeg godt. Men det er også nok et endegyldigt farvel til drømmen om et retur til Stage nu.


Vidste ikke det havde været set som en mulighed.

Han har da nærmest brændt banen af for Werder, så tror da ikke engang at Grækenland reelt er et sted han tager hen.
Random@

Var det ikke mere en storetå/krog, når men Zeca brugte så også meget tid på lige at rydde op efter sig selv
Ikke at det skal tage noget fra de individuelle præstationer i går - og det faktum, at vi kom igennem 90 minutter med bare én massiv hjerneblødning defensivt. Men hold nu kæft hvor var Randers også ringe. Altså, som de spillede i går, så ville de få det svært mod Debrecen. De første 20 minutter var chokerende lavt niveau.

Og så bas da lige ned, Marvin Nasnas. Kontraktforlængelsen, når han bliver 18, kan jeg da godt gå hen og blive nervøs for. Det touch på bolden, han allerede nu har - og ikke er bleg for at vise frem - er ekstremt lovende. Han har tydeligt blik for at spille sine medspillere gode. På baggrund af meget lidt, har han vist ufatteligt meget. Dét er sindssygt spændende.
København.
Annonce