Snak

Mere indhold efter annoncen
Shit vi var gode i starten, lige nu not so much
Det er i hvertfald hul i hovedet vi spiller med 3 midtbane spillere.. vi har kun en der er god og det er Falk :)
Biel er også klasse men som 10´er
Det gør ondt at erkende, men Zeca er på alle måder en hæmsko for det hold lige nu. Han er simpelthen konsekvent bagud i alle aspekter af spillet.
Shit, zeca sejlede også igen der. Laver en god ting, men mister overblikket og panikker.

Det hele startede som lyn og torden, men den centrale akse fungerer altså stadig ikke på midten, og så brænder det på i rummet imellem forsvaret og midten.

Kamil har været helt væk, alle de andre gør det helt ok, med nogle små hjerneblødninger fra kaptajnen..
Det sidste kvarter har været en katastrofe. Der mangler struktur (det har der egentlig gjort hele halvegen, men det har været udtalt det seneste kvarter). Vi virker ikke til at have et grundspil, som vi kan falde tilbage på. Det er indianerbold for alle pengene.

Zeca virker konfus. Træffer mange helt vanvittige beslutninger. Samtidig clearer vi helt forfærdeligt. Det mest positive defensivt har for mig at se været, at vi faktisk er ret aggressive i at forsvare boksen på indlæg. Problemerne opstår, når vi bliver passive.
\"Giv en mand et æg, og han er mæt for en dag - lær en mand at lægge æg.......!\"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Zeca forhelvede. Det er trist........
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Det skal gå hurtigere og være mere kvalitet over Zeca på bolden, men kan hellere ikke forestille mig at han er helt tilbage efter han var syg med covid. Han er måske mere udmattet end normalt, det lignede ihvertfald han var helt færdig til sidst. Måske Lerager skal have en halveg på Zeca´s plads
Superliga og FCK fan
Bare tanken om, at Lerager skulle komme ind lige nu.. shit.
Kamil ud for Bøving. Bøving kan gøre meget mere ondt på OB. Kamil bevæger sig kun i feltet, ellers deltager han ikke i noget som helst. Bøving kan sætte en mand og løbe noget mere i presset.
vil heller stage tager zeca´s plads og så få pep ind der i det mindste kan holde på bolden og lægge en alm aflevering.
#Dansksport #danskfodbold #England #italien #st pauli
Annonce