Snak

Mere indhold efter annoncen
@utilfreds
Hvor meget bliver forsvarsspillere købt for på Cypern?
Varela havde en klausul i sin lejeaftale
"Salget af Lüftner bærer i den grad præg af at spilleren bare skal hurtigt væk til første klub der henvender sig. Der var interesse fra Cypern hvor han havde gjort det godt, men han røg så snart der stod nogen klar med en krøllet seddel uden at notere sig priserne på spillerne i den liga hvori han havde skabt sig et navn…"

Prøv at gå ind på de cypriotiske klubbers ´record arrivals´ og se hvor langt €300.000 rækker. Han ville være Omonias, som han var udlejet til, 5. dyreste spiller nogensinde. Ergo var der ingen på Cypern, der viftede med syvcifrede beløber.

Edit: Han ville blive den 3. dyreste i ligaens historie.

det sgu da underordnet for det er for dårligt at PC ikke fik mere for ham eller noget......
€7 mio. synes jeg er ufatteligt lavt, når man tænker på, at vi solgte Vavro, som havde vist sig væsentligt mindre frem i europa og på u-21 landshold og reelt set kun havde spillet en god sæson, for €10 mio.


Da fuck, Vavro var A-landsholdsspiller allerede inden han kom til FCK, og så havde han vist sig frem i Europa både for FCK tid før det for Zilina.
Someday, someday, someday, someday, someday, someday Leeds United
Mere indhold efter annoncen
Annonce
peanuts(s)

Har du fået ny bruger eller er du en copycat? :D
Superliga og FCK fan
min gamle bruger peanuts var lavet med en gammel e-mail der er nedlagt og fik så smadret min pc, og jeg kunne simpelthen ikke huske mit login
22 spillere udtaget til truppen i morgen. Jeg går ud fra det stadig er en 23 mands-grænse fra UEFA.

- Måske henter vi Robert Dickie i QPR, alene fordi det lige er PCs form for humor med et forsvar fuld af Dickie og Diks.
Batman Close. London W12.
Ja det er en stadigvæk en grænse på 23 spillere.
Someday, someday, someday, someday, someday, someday Leeds United
Da fuck, Vavro var A-landsholdsspiller allerede inden han kom til FCK


Han havde spillet to venskabskampe. En mod Sverige (hvor Slovakiet stillede med en b/c-kæde og tabte
6-0) og en mod Uganda.
VN har spillet u-21 em, hvor han var anfører og spillede samtlige (35) kampe siden sin debut (bortset fra 2 venskabskampe). Derudover var han med til u21-em 2 gange hvor han bl.a. slog Frankrig og kom i kvartfinalen. Hvor de spillede uafgjort mod Tyskland. Den synes jeg VN vinder.

og så havde han vist sig frem i Europa både for FCK tid før det for Zilina.


Jeg har aldrig sagt, at han ikke har spillet europæisk, blot at han ikke havde vist sig lige så meget frem. I min optik er det større at spille europa League kvartfinale mod united, end det vavro nåede i klubben. Det ville jeg især have troet ville påvirke prisen, da spillere, der gør det godt mod engelske klubber, ofte bliver mere eftertragtede i England.

Edit: semifinale mod united selvfølgelig
Annonce