Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er ikke fedt. Det er endnu en ligegyldig sportskanal, jeg skal betale for.
Batman Close. London W12.
Det er ikke fedt. Det er endnu en ligegyldig sportskanal, jeg skal betale for.


Du kan da bare lade være med at købe den pågældende kanal.

Uanset hvordan du vender og drejer den, så er det da fedt for alle dem som gerne vil se kampen, og som enten allerede har kanalen, eller som gerne vil betale for den så man kan se kampen.
Denne sæsons forsvar er allerede meget bedre end sidste sæsons. Og de har ikke engang spillet ti kampe sammen


Det er korrekt at forsvaret i denne sæson er bedre. :-)
Men større forskel er der altså heller ikke:


Denne sæson:
9 kampe, 9 mål imod


Sidste sæson:
9 kampe, 13 mål imod

Dertil skal det siges, at kampprogrammet sidste år var lidt sværere end i år.
Der er i hvert fald stadig plads til forbedringer, men mon ikke de kommer som forsvaret får flere kampe sammen, som du selv skriver? Og mon ikke få henter en CB mere ind, efter Nelssons afgang.
@GMB - Canal digital nu hedder de vidst Allente. Deres streaming pakke koster 429kr, der får du alle discovery kanaler, tv3+ og alle tv2 kanalerne. Det er dyrt, men du er sikret alle FCKs kampe. Viaplay sport koster 450,-

F.C. København
Jeg troede konteksten gjorde det åbenlyst, beklager. Jeg ville bare pointere, at det, der er fedt for nogen (at den kommer på TV2 Sport i stedet for TV2 Sport X), ikke nødvendigvis er fedt for alle (fx dem, der allerede har TV2 Sport X, men ikke TV2 Sport).

Der var vel aldrig nogen der for alvor frygtede at kampen ikke ville blive sendt på dansk tv?
Batman Close. London W12.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kasper Larsen skriver, at der snart sker noget. Han har dog også ramt forkert tidligere.
Hafnia
@mr.h

Der skulle ha været nyt før returkampen i torsdag, så skulle det komme lørdag, og nu hedder den bare "soon" det er lidt en gratis omgang. Husker "hemmeligbruger" på twitter der lovede i øst og vest, og det var rent gætværk. Kasper stoler jeg dog på, og tror også han har kilder.

Der har været meget snak om Daramy og om vi henter Singh eller Zanka. Hvad nu hvis vinduet var ved at lukke og vi fik et tilbud på 75-90mio på Wind, ville vi så ikke sælge? Wind var salgsobjekt nummer 1 før EM, men fik ikke de kampe der måske kunne sætte ham på affyringsrampen, men mon ikke nogen klubber stadig kigger hans vej?
F.C. København
Jeg nægter at tro på, at han teaser for et salg på den måde :-)
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Amager

At sælge Wind i slutningen af vinduet ville jo være håbløst og det ville sætte os i en situation hvor vi potentielt laver et panikkøb.
Vi skal ikke lave en Robert Skov igen.
At sælge Wind i slutningen af vinduet ville jo være håbløst og det ville sætte os i en situation hvor vi potentielt laver et panikkøb.


Det kan jo også være, at man har en spiller i kikkerten hvis Wind skulle blive solgt.

Skal jeg være ærlig, ser jeg hellere Wind smutte, end at Daramy smutter. Det vil åbne op for, at Pep permanent kan spille i midten, ligesom det ville åbne op for køb af en ny angriber.
Annonce