Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er helt vildt hvor hurtigt Khocholava er blevet en af de bedste på holdet.
Khocholava er den bedste spiller i Superligaen. Change my mind.
Vavro er ikke blevet registreret til Serie A
Bøving skal på udlån i 1. division. Han er ikke klar til Superliga. Han ligner en ynglingespiller. Højlund har meget mere at byde på med aggressivitet, fart og fysik alene.
Jeg savner diks. Og hvis vavro kommer, så siger jeg ja tak.
Dal hende og Holm burde begge to have haft gult. Det havde gjort det umuligt for dem at stoppe Mo og de øvrige. Det kan blive fatalt, at dommeren tillader alt det pis, de laver.

I øvrigt også fuldstændig elendigt, at han ikke dømmer straffe. Den var blevet dømt 100 ud af 100 gange oppe i midtercirklen.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Braume - giv ham lidt tid. Han ligner meget Delaney da han kom ind på holdet. De skal nok bygge noget muskel mm på ham.
Vavro og Khocholava ville være den værste dag på kontoret for Superligaens angribere. De vil jo ikke kunne gå fra banen.

Edit:
Danped89: Jeg tror også på det tekniske talent og hans bevægelser, han minder meget om Falk, men jeg tror han kunne have godt af at modne lidt på lidt lavere niveau, hvor virkemidlerne er lidt mere fysiske end i Superligaen, så han kunne shine teknisk og få lidt tæsk også.
Og beklager at jeg skrev det som en absolut sandhed, for pt. er han jo en del af bredden.
Ja, Delaney var et langtidsprojekt... Og sikke et projekt. Han er nok den spiller der har lært mig at være mere tålmodig - for puha han var ringe i starten.
Khocholava er den bedste spiller i Superligaen. Change my mind.
Hoffmannkbh: havde det nok lige som dig, for hold da op hvor har jeg sagt mange mange grimme ting af TD :D
#Dansksport #danskfodbold #England #italien #st pauli
Nemlig. Men hold kæft en chef han blev. Ville elske at få Thomas hjem til midten, og så kan vi smide det bind på zecas arm videre. Han har jo tydeligvis ikke nok kompentencer til, at have det. Er jeg den eneste der syntes det? Vi har ikke så mange, som råber op og fortæller hvad der kan gøres bedre.

Bevares, han har passion, men det nytter ikke at være udreagerende og vise man ikke er tilfreds eller at man er det, hvis ikke det bliver overført til banen og spillet derpå.
Annonce