Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er nogen dejlige kommentarer på den youtube video:

"If he signs for United or another big team..."

Tjah, nu du bringer det op - vi er vel deoroppe af haha.
Khocholava er den bedste spiller i Superligaen. Change my mind.
Men han passer jo ikke ind taktisk? Der er jo nok 10´ere på holdet, men nu mangler afløseren til Mo stadig
Han kan også spille kant, Dream.
Khocholava er den bedste spiller i Superligaen. Change my mind.
"Good at pressing, very good passer and dribbler too, got a decent shot as well. One of the biggest talents of our league."

Fra en svensker.
Khocholava er den bedste spiller i Superligaen. Change my mind.
nu er det jo ikke fordi han er Bjelland langsom
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Altså… han ligner en bedre udgave af Falk og Biel i det klip, der blev linket til på YouTube før.

Det er klart, at det er han formentlig ikke, men for satan, hvor ser han sindsyg ud.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Har en ven der kender ham vældig godt, og jeg har selv nørdet lidt videoer med ham og har lidt kendskab fra FM.

Her er mine følgende tanker:
Kæmpe talent. Han er virkelig god til at bruge sin fysik. Stærk med kroppen. Han er fin på hovedet. Han forsøger virkelig ofte at lave progressive afleveringer. Han har et virkelig fint blik for spillet. Han har et fint spark. Han dribler fint.

Han har ofte et udgangspunkt i venstre side, hvilket passer rigtig fint til vores spil. MEN. Han trækker VIRKELIG ofte ind i banen, hvilket jeg ser som et minus. Derudover er han ikke typen der søger i dybden.

Samarbejdet mellem Mo og VK har fungeret så voldsomt, fordi Mo evner både at på ydresiden og søge ind centralt, hvilket VK også evner. Hvis Isak Bergmann primært søger ind centralt, så bliver spillet lidt mere letlæseligt.
Jeg ser heller ikke Isak som en 1-1 erstatning for Daramy. Han vil i FCKs nuværende system passe bedst ind på Pep Biels position. Virkelig flot transfer, men ikke umiddelbart det klubben savner mest.
Der er da en del klip hvor han er på kanten og udfordrer... Klart ikke den samme type som Daramy, men tror nu nok hans spillestil skal virke på kanten. Hans indlæg virker ret fornuftige også - hans afleveringer er direkte orgasmiske.
Khocholava er den bedste spiller i Superligaen. Change my mind.
måske ikke en 1-1 erstatning, men så må man spille på de styrker man så får
Annonce