Snak

Mere indhold efter annoncen
Enig med alle og konklusionen er vel bare at der bliver kamp om 10´er positionen (Biel, Falk, Singh, Isak) og vi mangler stadig en venstre kant der kan gå på ydersiden i start 11-eren...... hmmm....
Ville være rart med nye ejere der interesser sig for fodbold ! Hverken PSE's bestyrelse eller direktion har en klap forstand på fodbold !
Har aldrig hørt om ham, kun lige (nu) set et par klip med ham på youtube. Han ser god ud. Jeg vil rigtig gerne have en kantspiller der kan udfordre på tempo alene, det ser det dog ikke helt ud til, at vi får i islændingen.
Jeg tror 100%, at ham her er the real deal. Og 22 mio. virker til at være en fremragende pris. Og det er langt mere fornuftigt end 1-årig lejeaftale med ASO.

Havde dog gerne set, at man havde gået ALL in på mesterskabet investeret hårdere end vi har gjort. 2x lejeaftaler + Singh og Jóhannesen kan næppe (well, who knows) have tømt pengekassen med salg Daramy, Fischer, Nelsson mf.

Kunne stadig godt have tænkt mig én ekstra offensiv signing i form af en rendyrket kantspiller - selv hvis vi så måtte nøjes med en spiller i Sousa-klassen. #11 er stadig ledig, så om ikke andet må vi vente til Januar, hvis ikke PC trækker noget op af hatten i løbet af natten.

Alt i alt: Rigtig solidt transfervindue af PC. Hans defensive investeringer har forstærket kvaliteten markant. Nu skal de nye offensive (omend én for lidt til min smag) indkøb stå sin test. Jeg har en god følelse med det her.
Jeg tænker et eller andet sted at man skal have nej hatten på, for ikke at se at det har været et godt vindue for FCK, og PC i den grad er trådt i karakter som sportschef
bif´erne mugger lidt over at de hænger på pavlovic

hæhæ
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
De bekymringer som nogle havde omkring PC synes jeg han har manet i jorden
Han virker rimelig vild på de klip jeg har set - gode vendinger, blik for spillet, god teknik og modig i 1 mod 1. Det lader også til at trænerteamet går efter at få et yngre snit på holdet. Jess 2rup men ISÆR Neestrup lader til at have god kontakt til de unge. Jeg tror det team vi er ved at bygge op bliver rigtig rigtig rigtig godt.
Da F.C. København tirsdag aften vandt over Galatasaray S.K. i UEFA Champions League og samtidig kvalificerede sig til 1/8-dels finalen i UEFA Champions League, forventer PARKEN Sport & Entertainment A/S nu et resultat før skat på 430 til 445 mio.kr
bif´erne mugger lidt over at de hænger på pavlovic


Hvilket er uforstaaeligt. Han har vaeret lige praecist den spiller man haabede paa at han ville vaere.
Nu har vi en spillestil hvor 3-4 spillere tager dybeløb i angrebet - og nu får vi så en kant der kan ligge sukker bolde på kommando (mums for Pep og Wind). Det virker som en match made in heaven - selvom der selvfølgelig er forskel på hvordan modstanderen står mod Norkopping og så os.

Men der må Isak jo så vise talentet.
Khocholava er den bedste spiller i Superligaen. Change my mind.
@Armand

Det er også forståeligt nok. Det eneste man er sikker på ved at signe Pavlovic, er at man kommer rigtig tæt på at score mål en helvedes masse gange.

-Han kommer rimelig stabilt frem til en masse store chancer.
Da F.C. København tirsdag aften vandt over Galatasaray S.K. i UEFA Champions League og samtidig kvalificerede sig til 1/8-dels finalen i UEFA Champions League, forventer PARKEN Sport & Entertainment A/S nu et resultat før skat på 430 til 445 mio.kr
Annonce