Snak

Mere indhold efter annoncen
Roony fra start er hvad jeg hører. Bliver spændende at se hans reelle niveau, især mod AGF som jeg normalt bare smadrer igennem.
Det virker sindssygt at spille Roony fra start mod AGF. David Nielsen sætter Nikolaj Poulsen til at "smadre" ham fra start.
Ja, enig. Nu må vi se om det holder vand. Thorup og co., kan jo også nå at ombestemme sig.
Fedt hvis han starter, det bliver noget af en test for ham.
Bliver sindsygt spændende.
Kevin Diks simpelthen skadet. Jammerligt hold vi igen igen stiller med. Vi er 8 point efter Midtjylland i aften ved otte tiden. God søndag.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Roony fra start!
Shit et hold…
Håbløst, at Diks også er ude. Hvad fanden er der med den fysiske stab?
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Der er et eller andet helt galt. Jess Thorup er efterhånden undskyldt med de spillere, han har at arbejde med.

AGF har vel på papiret et bedre hold end os i dag?
https://twitter.com/FCKobenhavn/status/1462418477738868737?t=rsqPH9scWyMQsF0DmVdOtQ&s=19

@Kasperiano
Håbløst, at Diks også er ude. Hvad fanden er der med den fysiske stab?


Så det er den fysiske stabs skyld at Diks har fået et hårdt slag fra en tackling til træning? De skriver derudover på deres hjemmeside at det er en småskade.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Annonce