Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvad tror i chancen er for Christian Eriksen starter i OB?
Efter køb af drømme villa, familie og hjertestarter tænker jeg ikke det er umuligt han ville starte i Superligaen..
Det ville give meget opmærksomhed til dansk fodbold, jeg tror muligheden er under 5% men der er jo set eksempler før hvor fodboldspillere på grund af en masse omstændigheder er havnet i suppen.
Diogenes jo hvis jeg ikke aktivt har valgt at støtte dem...
Som sagt man kan ikke holde øje med alt, men DBU er en aktiv partner.
Ja jeg synes det ville være fint med at melde kritik af de tusindvis døde slavearbejdere og sige man ikke ønsker deltage i sådan et VM.


Men du har jo selv - som vi har etableret - aktivt valgt som forbruger at stoette menneskehandel og det der er langt vaerre. Du er i den grad ligesaameget en aktiv partner i det spil som DBU er.

Men hvis vi tager tilbage til planeten jorden er den ret vaesentlige forskel om man som individ eller institution har nogle reelle alternativer til at have en mobiltelefon eller computer, eller som DBU deltage i FIFA organiserede konkurrencer. Det er nemt for baade DBU og FCK ikke at samarbejde med CS fordi det ikke truer dem paa eksistensen, det andet er lidt mere vanskeligt ligesom det er for os ikke at bruge batterier.
Er det bedste vi kan diskutere virkelig holdningen til et andet fanmedie som tydeligvis deler vandene?
Repos har tydeligvis stærke holdninger ift. CS, og for ham betyder der åbenbart utrolig meget at fortælle om det via en trådtitel - no harm done. Så længe det blive kørt diktatorisk så er det sådan det vil være, og jeg kan egentlig ikke se en bedre løsning - nogle titler er man enige i, andre uenige - forestil jer den umulige opgave, hvis vi alle skulle blive enige.. Titlen er blot et udtryk for repos´ holdning på et givent tidspunkt.



Trådtitlen er naturligvis et udtryk for alles holdning. Det er jo den OFFICIELLE FCK-tråd.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Det er ikke den officielle tråd længere, der var en bruger der skrev noget i 2016 hverken DBU eller FCK synes om,.. så ...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Personligt synes jeg, at det er fedt med trådtiter – også dem, som deler vandene.

Problemet er bare, at det går for langsomt med at opdatere dem. De mister relevans – og irriterer unødigt dem, som ikke deler holdningen. Det ville selvfølgeligt kræve mere arbejde for moderatoren at opdatere hver anden uge-ish, men for mig burde det være målet, når man nu har valgt at køre med overskrifter og ikke bare en generisk overskrift.

Synes du selv den var nødvendig, Svoger, eller er det kedsomheden som har taget over?
Det virker meget filosofisk her fra morgenstunden sådan at overveje, hvad der virkelig er nødvendigt her i tråden.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Vi kan godt tale om filosofi

Prisen som gode mænd betaler for at være ligeglade med offentlige anliggender, er at blive hersket af onde mænd - Platon
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Ohh dear.

Skal vi ikke snakke transfer rygter i stedet?
Annonce