Snak

Mere indhold efter annoncen
Tror i det betyder en afskrivning af Singh?
Få det gamle bold.dk tilbage
Haha, elendil! Havde samme tanke.

Ekdal er da skandinavisk, og det rygte vil ikke dø. Men kan godt følge, at det er meget ikke-skandinavisk der bliver satset på.
Transfermarkt siger han er 22 år.

-indtil videre har han kun været ejet af Antalyaspor, og en ukendt nigeriansk klub. Han ser da også nogenlunde ung ud, men jeg synes da ligeså godt han kunne være 25. Nåh men hvis bare han er god, så er jeg sådan set ligeglad.
Da F.C. København tirsdag aften vandt over Galatasaray S.K. i UEFA Champions League og samtidig kvalificerede sig til 1/8-dels finalen i UEFA Champions League, forventer PARKEN Sport & Entertainment A/S nu et resultat før skat på 430 til 445 mio.kr
Gad vide om Amoo er droppet nu - Mukairu står listet som primært venstre kant, mens Amoo er primært højre kant. Måske er Mukairu-handlen et led i en plan om at lokke Amoo til FCK. Kunne være ret dope, hvis vi ender med begge to.
Da F.C. København tirsdag aften vandt over Galatasaray S.K. i UEFA Champions League og samtidig kvalificerede sig til 1/8-dels finalen i UEFA Champions League, forventer PARKEN Sport & Entertainment A/S nu et resultat før skat på 430 til 445 mio.kr
"Nu har vi en række interessante typer og muligheder til kanterne, og så er det op til Jess og staben at vælge," siger Peter Christiansen.

For mig lyder det som om, at man er færdig med at handle til kanterne med den udmelding. Men hold nu kæft jeg bliver skuffet hvis vi ikke får Amoo.
Mere indhold efter annoncen
Annonce

B.T. kunne onsdag afsløre, at klubberne var blevet enige om en handel, der vil sende 2,5 millioner euro, knap 19 millioner kroner, til FC København, når den transfer er i hus.

Dermed tjener FC København mere i det samlede regnskab, men ifølge B.T.s oplysninger er det nødvendigvis slet ikke slut, selvom Paul Mukairu er ny spiller i klubben.

Der kan sagtens komme endnu en helstøbt angriber, ligesom der stadig bliver arbejdet på at hente Albin Ekdal og Akinkunmi Amoo, som B.T. også i begges tilfælde har kunnet afsløre er i FC Københavns søgelys.


hvor seriøst man så vægter bt som medie
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
@Kvart i bold

Jeg tror ikke vi er færdige endnu. Jeg føler mig ret overbevist om, at enten Amoo eller Ekdal lander. Eller endda måske begge.

Jeg tror indkøbet af Mukairu er for at give mange flere muligheder offensivt, og samtidig tror jeg at det betyder at Singh enten er langt fra den spiller man håbede, eller også lejer man ham ud.

reelt har vi vel også bare gået i ca. 0 i dette transfer vindue. vi har stadig et daramy salg at bruge af og vi har en akut skades situation.


der er heller ikke noget løst ved at have fået 1 hurtig spiller til truppen. vi skal ud og have en 2-3 stykker der kan true på fart hvis det skal være noget reelt alternativ.

det lugter for mig af at man ikke har valgt den der ene profil der næsten var stensikker til kanten men i stedet har valgt at satse på et par talenter i stedet.

lur mig, der kommer lidt mere.
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Jeg tror faktisk at I begge to har ret i de ting I skriver.
Jeg blev sku bare lidt nervøs med den udmelding PC kom med.

Hvis vi ender med at få Amoo og Ekdal ind også, så vil jeg på papiret kalde det et klasse vindue.
Babacar, Vavro og Mukairo er, udover meget andet, også en voldsom fysisk opgradering af truppen. Nu har vi to udsmidere i forsvaret og vi kommer til at kunne lægge et helt andet tryk offensivt med dynamiske og atletiske typer som Babacar og Mukairo.

Det bliver super spændende at se, hvad de kan, når vi for alvor kommer i gang
Annonce