Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg synes jeg så ud af øjenkrogen på Twitter, at Roony Bardghji gik ud med noget der lignede en muskelskade. Var der nogen der så kampen, der lagde mærke til det?
fck-medløber.
Jeg synes jeg så ud af øjenkrogen på Twitter, at Roony Bardghji gik ud med noget der lignede en muskelskade. Var der nogen der så kampen, der lagde mærke til det?


Jeg så kampen, men så ikke han skulle være blevet skadet. Kommentatoren sagde hellere ikke noget om det.

Fedt, hvis vi får hentet Amoo nu. Fremragende pris for Wind. Forstår godt vi sælger ham til den pris.

NJ har ikke fart mere. Han minder jo på mange måde om Wind. Overgennemsnitlig fysik blandet sammen med en fornuftig mængde teknik fra hans (nu overståede) tid som kantspiller. Vi kommer nærmest ikke tættere på Winds profil end NJ. Spørgsmålet er niveauet. Er han overhovedet bedre end Wilczek? Får vi Amoo ind så er Biel også en fin gardering for Babacar om end han kommer til at spille falsk 9´er. Så kan Falk, Roony osv tage 10´eren.

90 mio + bonuser for Wind er iøvrigt en pris jeg mener vi bør acceptere. Vi er ikke presset til at sælge ham nu, men vi er presset til at sælge ham til sommer hvor vi nok ikke kan få de samme penge for ham.


Helt enig.
Superliga og FCK fan
Den person der skrev om Roonys lårproblemer, skrev også han ikke var sikker om det var rigtig.

Han lagde bare mærke til at Thorup sagde til Khocholava at han skulle sparke bolden ud så de kunne foretage udskiftninger. Endvidere skrev han også at der ikke var nogle på bænken der viste bekymringer eller noget da Roony gik ud. Det med lårproblemer er hans egen fortolkning.

Selv hvis der er tale om lårproblemer behøver det ikke at være en muskelskade. Det kan sagtens være han har fået et slag i en duel og man skifter ham ud for en sikkerhedsskyld.

Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Nej er ikke hentet som 1-1 erstatning for Wind.
Vi kan godt forvente en angriber, fløj og midt ind
Blue@

Kommer NJ10 ind på en lejeaftale så tror jeg ikke der kommer mere til angrebet, så ligner det Amoo til kanten, og så må vi se om det lykkes med Nartey.

Og viser det sig så at NJ er en fuser, så har PC tid til at se på en langsigtet erstatning for Wind
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Angående Amoo transferen..så begynder jeg at varme stemmen op til at lave en ægte Neestrup

https://m.facebook.com/TV3SPORT/videos/neestrup-jubler-midt-under-interview-da-fck-scorer-i-derby-/585158315982728/?extid=SEO----
“Jeg har ingen anelse om hvad der foregik!?! Men jeg deltog selvfølgelig...”
Babacar var erstatning for Højlund.
Tror du NJ kommer ind på leje som 1-1 erstatning for Wind?
Blue@

Jeg er slet ikke Babacar som erstatning for Højlund, vi snakker en angriber med knapt 200 kampe i Serie A under bæltet i sin bedste alder, kontra en 18 årig angriber med under 40 kampe som senior.

Babacar ser jeg som rettidig omhu i forhold til Wind, som så røg 6 måneder før man regnede med, så mangler der nok rent numerisk 1 mere i front, og det er så her en lejeaftale med NJ kommer ind i billedet, og hellere det end at PC handler i panik og vi får en ny Pusic ind.

Orri kommer vel egentlig bare til at overtage den plades Højlund havde
Og Wilczek er ude af kabalen.
Kan godt være du har ret, og JT har haft lidt tid til at de Babacar an..
Annonce