Redigerettors 12. mar 08:14
Jeg synes nu mere det var i tiden omkring Sory Kaba, Mabil etc at der var noget (sjovt nok også da det gik halvskidt) end det har været her de senere år. Men igen, sådan blusser jo også typisk op når det går dårligt. Min pointe var blot at der ikke mange der snakker om sådan noget i FCM i øjeblikket, på trods af samme antal nationaliteter, og i FCK er det et kæmpe problem åbenbart, så det går nok hånd i hånd med situationen på banen.
Osorio kan man godt komme under huden på ja, men jeg synes nu det lyder fra FCM som om at han arbejder stenhårdt. Han har flere gange fået meget ros af Tullberg.
Kristoffer Wichmann ind som ny assistenttræner til dødbolde, det var da tiltrængt med en udskiftning. Var der ikke nogle herinde der efterspurgte ham på et tidspunkt? 🤔
Han var vidst også assistent under Bo S i Union Berlin, så det kunne da godt lugte lidt af Bo S i stedet for Nees til sommer.