Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvis du ikke kan se at et skifte til Bundesligaen med 6 måneder tilbage i sæsonen,


Var det ikke d 13/2 han tiltrådte? Mig bekendt stopper bundesligaen før midt august.
Med det der foregår lige nu i tråden vil det ikke overraske mig hvis en nævner Frederik Birk.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Vi kan godt diskutere den ene og den anden og den tredje.. det kommer ikke til at ske. Jeg tror ikke på at de trykker på knappen. Det var allerede sket så.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Han står meget langt nede på min liste over ønsker til resten af sæsonen. Men stadig med større chance for success end Nees. Han vil i det mindste kræve ild i øjnene og en afbrændt bane.
Vi er alle træt af tingenes tilstand, men jeg må desværre melde mig i koret.. Hvis Nees skulle fyres, så var det vel allerede sket.

Men hvem ved? Måske de høje herrer ændrer mening, når Fredericia smutter hjem fra Parken med 3 point på søndag og Corner endnu engang udtaler, at hvis vi nu bare havde spillet godt hele kampen, så havde vi spillet dem ud af brættet, hvorefter Nees stemmer i med noget ala følgende udtalelse:

"Vi skal lukke kampen i de første 45 minutter. Vi er gode, og vi har mange store muligheder, men desværre stopper vi med at spille i 2. halvleg"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Var det ikke d 13/2 han tiltrådte? Mig bekendt stopper bundesligaen før midt august.


Så lad os sige 4 måneder.... men det er DET du hænger dig i.... samtidig med at David N har noget vi godt kan bruge... som førte ACH, som har de næststørste personaleomkostninger i 1. Division til ingenting.
Hvad er det du mener han kan? Hvad er det han kan som er SÅ specielt? Han reddede Lyngby i 24, men inden da var han en katastrofe som brandmand i Kifisia og efter det var han en katastrofe som brandmand i Lillestrøm. Han overtog ACH med 3 point op til 2. pladsen og oprykning.... de endte med at være 13 point efter nummer 2..... og i år blev han fyret efter at ACH var på kanten til at misse oprykningsspillet......

Igen: Hvad er det han kan som vi virkelig har brug for lige nu?

Og ja Bo H "kunne" vinde en pokal.... men et enkelt blik på vores trup og han ville sq nok vurdere at risikoen for det modsatte er alt for stor.
Havde det været før jul, tror jeg godt man kunne have overbevist ham om projektet..... og det kunne man vel også nu, hvis man stak ham en længerevarende kontrakt. Ellers venter han da bare til sommer....
QPR
Så lad os sige 4 måneder.... men det er DET du hænger dig i..


Du kan også rette det ned til 3,5. Men det er ikke så meget det jeg hænger mig i. Det var dig der bragte tiden på banen som en faktor. Du fik det til at lyde som om at det var udslagsgivende at han fik 6 måneder, når det er tættere på det halve.

Men det jeg hænger mig i er at jeg pt ser Nees som noget nær det ringeste alternativ tin at lede klubben gennem resten af sæsonen. Det kan ende tæt på katastrofalt (nej, så slemt er det ikke endnu. Vi har stadig 2 chancer for Europæisk næste sæson), og det er jeg overbevist om at det gør med Nees.
Og jeg er helt overbevist om at Bo H kan lokkes til at lede klubben i en pokalfinale. Det er for mig fuldstændig omsonst at påstå at han ikke ville tage den oplevelse/udfordring fordi han er bange for hvordan det vil påvirke hans karriere hvis han taber.
At fortsætte den nuværende nedadgående spiral med Nees ved roret er det tydeligste og mest direkte valg af kommercielt selvmord. Det er det glade vanvid, at han ikke er skiftet for længst.
Åbn en betting-konto, hvis du er så god til at spå
Jeg tror FCK har gode chancer i pokalfinalen. Det er en stor kamp på hjemmebane, og der er rigtig meget på spil. Det bør ikke være et problem at få holdet til at være motiveret til sådan en fest. Det er mere hverdagene i Superligaen det handler om.

Og hverdagene er der flest af.

Holdet er skævt sammensat, men spillerne er ikke så dårlige som resultaterne viser. Det sås tydeligt i CHL, at der er masser af god bold i holdet. Men træneren har store problemer og bør være fortid til næste sæson, ellers kan det hurtigt ende med samme problematik som nu, hvis han render ind i en stribe nederlag i starten.
Det var mig der nævnte Carri k i Man Utd, ikke som at gøre som dem, men en udtalte, det er meget lettere at motivere og sætte hold op til 1 kamp om ugen end 2, hvorfor de skulle gå efter en træner der har ercaring med 2 kampe om ugen

Den paralel drog jeg til at Thomas Nørgaard og Jakob Poulsen jo ikke har den erfaring heller
Annonce