Jeg har hørt man vil starte med Igor og Santin fremme, og så vil Pourie overtage efter et par uger for den af dem der gør det dårligst. Andre der har tror det samme?
Dette er en signatur.
"Den centrale midtbanespiller er ikke i tvivl om, at Peter Ankersen er manden, han ville købe, hvis han frit kunne gå på rov hos en af de øvrige Superliga-klubber.
- Han er rigtig dygtig. En meget spændende spiller. Og hvis jeg skal vælge en på min egen position, vil jeg vælge Casper Sloth fra AGF. Det er også en meget spændende spiller, siger Thomas Kristensen til tv2.dk"
Indtil videre har transfervinduet budt på to absolut trademarktransfers; nemlig en ældre svensker fra en udenlandsk klub (en transfer jeg er vældig fint tilfreds med), og så en angriber, der har haft en god sæson i en skandinavisk liga. Denne gang var det så herhjemme i Danmark.
... Pourie har nu præsteret over 2 sæsoner og er den spiller der samtlet set over de 2 sæsoner har scoret anden flest mål, ét mindre end Helenius.
Jeg går ud fra det er velplaceret fodboldideologisk blindhed der får der til at se bort fra Makienok.