Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Jeg tror, vi taber ret klart. Galatasaray er et bedre hold, og de kommer med et tryk, vi ikke er vant til, og her tænker jeg også tilskuermæssigt.

Vi er endnu ikke nået dertil, hvor jeg kan se os hverken organisere eller spille os ud af et stort tryk fra modstanderne. Vores midtbane mangler stadig noget international erfaring, og så mangler vi spillere, der kan lave noget offensivt på egen hånd.

Vi kommer til at stå meget lavt igen, og både Wiland og firebackkæden skal ramme absolut topniveau for at kunne dæmme for trykket. Samtidig har jeg svært ved at se, hvor aflastningsangrebene skal komme fra, for løsningen bliver formentlig at lufte ud i højden, og her vil vores offensiv komme til kort over for Chedjou, som vi forøvrigt stiftede bekendtskab med sidste år mod Lille.

Jeg kender dog ikke alverden tyrkerne, men resultatet mod Real Madrid var, at dømme efter højdepunkterne, temmelig misvisende. Samtidig hev de en uafgjort hjem fra Torino, så alt i alt, så har medierne talt chancen for point temmelig højt op.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Så får vi se hvem der får ret. Galatasaray spillede en rigtig god første halvleg imod Real Madrid, men faldt sammen i de sidste 20-25 minutter af kampen. Det kan godt lyde lidt klichèagtigt, men jeg tror det bliver afgørende hvem der scorer først. Hvis Galatasary får et tidligt mål, så bliver det meget svært. Men jeg tror og håber vi kan modstå presset. Ihvertfald i første halvleg, og så kan vi lurepasse lidt mere i anden halvleg, hvor Galatasaray formentlig kommer endnu længere frem på banen hvis den stadigvæk står uafgjort.
Forza Napoli Sempre!
moderator
Dette er en signatur.
kun ett poeng bak Aalborg, som ligger på 2. plass.

Norskerne har åbenbart svært ved at læse danske tal - eller også tager de bare højde for kursen på vores indbyrdes kroner, og runder ned.

Jeg tror vi får høvl i aften. Bare det at de har spillere som Drogba og Sneijder. Muligvis spillere der har toppet, men stadig spillere jeg forventer er langt over suppens topniveau.
Der skal en mirakelpræstation ala Wiland mod Juventus til, inkl. uskarpe Gala-spillere, før vi får et(!) point med derfra.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Godt nok ikke meget optimisme. Jeg har en god fornemmelse og frygter ikke rigtig tyrkerne. Vi taber muligvis, men ikke klart. Jeg havde en god følelse før Juve kampen og tror igen på at kampen, som helhed bliver en positiv oplevelse.
København
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vi taber 3-1 eller 3-2.
fck-medløber.
Det forpulede lortehold. Vågn nu op.
fck-medløber.
Puha det bliver grimt det her.
knep
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Det bliver ikke kønt det her. FCK er slet ikke gearet til det pres.
Annonce