Taler Toutouh arabisk?
Tænker at han måske kunne være det manglende kort i kabalen?
Hvis Vetokele bliver solgt, så kunne han og Hamdallah egentligt være et meget interessant makkerpar..
Toutouh er vel også snart der i sin udvikling at han fortjener en fast plads på holdet, og jeg kan se ham spille stortset hvorsomhelst på banen (offensivt ihvertfald)..
Hamdallah er ifølge Nielsen god på hovedet, og Toutouh er 1´89 høj og fysisk stærk, det burde vel være "workable" mod hold der står dybt..?
Toutouh er selvfølgelig det store spørgsmålstegn i den opstilling, siden vi kender ham mest fra midtbanen, men Ståle kan jo meget vel have testet det på træningsbanen..
Jeg ville ikke have noget imod at vi kom lidt væk fra den der klassiske angriberrollefordeling som plejer at være formlen, og prøvede med 2 angribere der var mere allround..
Det kunne der være flere fordele i..
Jeg tror iøvrigt, Matias, at hvis det bliver Vetokele-Hamdallah, at Hamdallah er den mest nærliggende at smide indlæggene efter..
173 cm er ikke meget at arbejde med, selvom man er stærk og kan hoppe højt..