Snak

Mere indhold efter annoncen
Den er jo ustyrlig grim. Grim farve, grimme hvide plamager - i det hele taget bare grim. Provinstrøje. A la populærkluns på Striben. Skrid.
Tror den vil være meget velegnet til vejarbejde og klapjagter..
Det er iøvrigt lyseblå plamager Matias..
Det fede ved målmands og reservetrøjer er man kan lave noget der ikke er bundet af de begrænsninger en førstetrøje i sagens natur har.
Nogen gange går det så galt. Ofte fordi man falder for fristelsen til at overdesigne. I dette tilfælde gik det galt fordi man af uforklarlige årsager valgte en enorm tarvelig farve.
Hvor er den grim.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Oranje - respekt!

Vh.

Adriaanse
Det provinsielle design går fantastisk flot hånd i hånd med den samling Ydre-Hvidovre-Modeller, der er blevet valgt til fotograferingen. Gid det kun er kampen i Aarhus, hvor vi skal se på det show. Vores normale udebanetrøje er heldigvis rigtigt fed, så forhåbentligt bliver den ikke valgt for meget fra. Den er faktisk en af de pænere i meget lang tid i mine øjne.
\"Giv en mand et æg, og han er mæt for en dag - lær en mand at lægge æg.......!\"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
http://www.bold.dk/nyt/U…-spil-i-FCK

Nogen der ved hvem han er, og hvad han kan?
fck & arsenal
@Arsenal-love

Ikke andet end hvad artiklen fortæller, desværre. Men hvis beskrivelsen passer og han er noget værd, så er han en mand lige efter mit hoved. En stor stærk mand, som via sin fysik kan være ankermand i offensive situationer, og dermed lade den anden centrale presse højere op. Sad og kiggede højdepunkter fra kampen mod Vejle igennem, hvor han skulle ha´ fået 45 min., men dog uden at se ham overhoved.

- Måske det bare er mine øjne, der svigter.

- I følge udtagelsen, så var der ingen mand, ved navn Keita.

http://www.fck.dk/nyhed/…n-mod-vejle
København.
Ah ja, blå plamager… det gør det ikke bedre. Den er meget grim den trøje.
Tak til OB! Nu skal der bare hentes tre point i morgen.
2 sejre og så har vi førstepladsen allerede næste søndag :)
Fandme lækkert at suppen er i gang igen, det bliver et spændende forår..
Annonce