Han er ude da ryggen driller, det vist stadig lidt uvist hvor langt tid han er ude. Meldinger fra læge staben lød til han havde store smerter, så der går nok lidt tid før han er tilbage igen.
"Med FCM kampen in mente, så får Busk næppe chancen igen foreløbig. Det samme kan siges om Remmer desværre"
Det er en mulighed, men mon ikke op på hesten igen ville være bedst for ham... men Kim er en mulighed. Remmer er kun på fordi det lugter af kamp i kulissen mellem LJ og CV.
NEJ til slutspil i SuperLigaen - det er en joke!!!
Topplaceringerne skal ALTID afgøres via normal struktur.
Jeg tror nu at Busk får chancen igen. Ståle har været ude og påtage sig skylden for Busks dårlige præstation, derfor ville det være forkert at bænke ham. Jeg tror LJ kommer tilbage i start 11eren efter hans gode kamp mod England.
Jeg håber at Braaten starter på toppen og NJ på kanten. Jeg synes ikke NJ har fungeret på toppen.
Sidst Wiland blev bragt i spil for tidligt i efteråret var det en katastrofe. Nej tak. Hvis han er 100% klar er det dog en gave ift hvad vi ellers har. Jeg tænker busk ikke kan undgå st være nervøs.
Jeg mener klart at Busk bør bænkes. Jeg tror bare ikke det sker. Jeg tror ikke Kim C får flere kampe for førsteholdet medmindre Busk formår at blive skadet også.