Snak

Mere indhold efter annoncen
Mike Jensen ja tak. Forstår sket ikke FCKfans ikke kan se hvor meget det ville pisse biffans af, at han vinder mesterskaber med Fck.

Men jeg har så heller ikke noget imod SA
Jeg har intet imod Stephan Andersen. Tværtimod.

MIke Jensen derimod. Ham kan jeg virkelig ikke lide.
[i]Dress like you listen to Sinatra and act like you listen to Pac.[/i]
Er det Flemming Povlsen der er medkommentator? Han har påstod, at Stephan Andersen ikke har forlænget kontrakten med FCK for at sidde på bænken - og at Robin Olsen derfor må være blevet kontraktligt eller mundligt lovet et eller andet. For det første, så forestiller jeg mig ikke andet, end at FCK ønsker samme situation som Kim Christensen, som ligeledes har forlænget sin kontrakt med FCK, velvidende at han ikke ville få mange minutter på banen. For det andet, vil Stephan Andersen henved eller allerede fyldt 36, skulle der komme et superbud på Robin Olsen om et års tid, og så tror jeg man går efter at finde en lidt yngre afløser, trods alt.

Yderlige var det hans påstand, at Youssef Toutouhs succes har skubbet Kasper Kusk ud af holdet, da sidstnævnte ellers var købt til den plads. Jeg har aldrig tænkt Kasper Kusk som venstrekant, og jeg er ret sikker på, at det har Ståle Solbakken heller ikke.
Enig. Det studsede jeg også, Matias.

Men omvendt er jeg ikke overrasket, når det netop er Flemming Poulsen.

Hvor var det iøvrigt sjovt at høre interviewet med Lars Friis. Tydeligt, hans chef er Glen.

"Det var en deflection fra en dødbold."
[i]Dress like you listen to Sinatra and act like you listen to Pac.[/i]
Pis os.

God aktion af Andrija Pavlovic. Desværre mangler skarpheden på afleveringen.

Omvendt ringe aktion af Erik Johansson. Skal slet ikke derned. Pres ham ud.
[i]Dress like you listen to Sinatra and act like you listen to Pac.[/i]
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Mike Jensen har intet at gøre i FCK. Han er ikke en løsning på noget problem. Han er en profil i Norge måske, men han har ikke niveauet. Han er for dårlig på bolden, fylder for lidt og er simpelthen for langsom i både tanke og handling. Han kommer ikke til klubben!

Flemming Povlsen sejler. Hans betragtninger er som regel helt væk, unuanceret og ikke særligt ekspert agtig.
\"Giv en mand et æg, og han er mæt for en dag - lær en mand at lægge æg.......!\"
Det er vel egentligt Toutouhs skyld at Falk spiller på højrekanten, så der ikke er plads til Kusk :-)
Men så er det jo lige netop en anden snak, og ikke det, der var Flemming Povlsens pointe.
Jeg ved ikke, om vi skal have ris, eller om AGF skal have ros.

Vi spiller ikke ret godt, og AGF har virkelig lukket vores farligste side, venstresiden, ned. Det er ikke mange indlæg, vi får lov til at slå. Så kan det godt være, at de ikke har meget, men vi har, omvendt, heller ikke noget farligt på deres halvdel. Peter Ankersen og Rasmus Falk usynlige.

Jan Gregus skal virkelig tage sig sammen. Alt for mange farlige boldtab.
[i]Dress like you listen to Sinatra and act like you listen to Pac.[/i]
Meget sjov tifo fra AGF.
[i]Dress like you listen to Sinatra and act like you listen to Pac.[/i]
Annonce