Snak

Mere indhold efter annoncen
Varela er god.
Elsker latte og FCK Vinyl-entusiast Ledley Cup vinder http://www.youtube.com/watch?v=sCLioAlQbiY&feature=related
Det er nok klogt at undgå, at det ofte er Holse, der er tætteste mand på Marin, som fx da sidstnævnte assisterede ved scoringen.
Uden decideret at være skyld målet, var Holse en smule nonchalant i situationen.
FREM for alt
Holse har spillet en helt ok første halvleg.

Fornuftige valg og et noget mere modent udtryk siden sidst.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Nilsson så små skidt ud på målet, men det er jo mindst lige så meget Sotte og Grytebusk fejl, Sotte er faldet men dækker ikke den korte bold og Grytebusk når ikke en bold der lander 5 meter fra målet.


Jeg synes lidt det visser hvorfor vi bør bruge Kalle i de internationale kampe, hans evner i feltet mangler vi virkelig. Og jeg ved ikke helt hvor meget fidus jeg har til Grytebusk som type i FCK.
(...)
Saint:
Helt enig. Jeg ser også Kalle som en FCK-målmandstype. Og det er af de samme årsager du nævner. Grytebust napper mange indlæg i Superligaen, men det er ofte de mere vildfarende af slagsen. Kalle slår mig som en målmand, der også gerne går ud og henter bolden på dødbolde.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Ringe første halvleg. Zeca laver et klart straffe i første minut, og Nelsson sejler rundt. Midtbanen er komplet usynlig.

Vi har ikke indkasseret det sidste mål i den kamp, og vi møder et holder, der virker skarpere og mere i kontrol.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Jeg er enig repos. Det bliver nok mere held end forstand hvis vi går videre. Samt noget genialt fra Damen.
Forza Napoli Sempre!
Tænk hvor varela ville være, hvis han havde fysik.
Hvad skal man gøre for at slå N´doey ud? Ærligt den mand er lavet af granit!
Holse er meget bedre til dødbolde end Fischer. Nu må det fandme holde, det er ved at være ynkeligt.
Annonce