Jeg tænker også Bendtner er smart at forsøge efter 60., han har det med at steppe op i afgørende kampe, manglende selvtillid er ikke noget der rører ham
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz
- AaB af 1885
Jeg har nu set mange kampe med Pieros, hvor han har set dårligere ud end i dag. Vi må og skal have sat Fischer og Falk mere i scene offensivt. Ham Kaba dominerer i øvrigt fuldstændig mod Nelsson og Papa.
Nu har jeg set dig nævne det et par gange at fcm har wingbacks og nu også at vi spiller med 3 CBs, det er tilsyneladende gået din næse forbi at fcm er skiftet til en 4-2-3-1 under Priske, og dermed spiller med 2 CBs og traditionelle backs.
Hvor meget må Kristian Bak Bach få lov til at stå og råbe og skrige før han får kort?! De var meget strikse med den slags i starten af sæsonen, men det er stilnet lidt af på det seneste. Jeg ved godt at bølgerne går højt, men han er jo i gang alle 90 minutter.