Snak

Mere indhold efter annoncen
45 millioner for Wålemark, med besked om at det ikke var nok, så kan jeg sgu godt forstå hvis Speakman skiftede spor


Link til ovenstående udbrud.

https://www.tipsbladet.dk/nyhed/generelle/afsloering-polsk-klub-har-afvist-kaempe-fck-bud
FC København Real Madrid Middlesborugh
moderator
Angående Wålemark, så ved jeg ikke helt, hvad folk forventer. Han spiller for de to seneste sæsoners mestre, er vel i sit livs form med 6 mål i 11 kampe i en liga på niveau med Superligaen.
Hvis vi havde en tilsvarende spiller ville vi brokke os over et salg på 45 mio kr.
Selvfølgelig koster han væsentligt mere.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Helt enig, Peanuts.
F.C. København
@peanuts

Det er jeg ganske enig i. Men en del af det, tror jeg også ligger at sætte standarden og forventningsafstemning undervejs med den enkelte spiller.

Personligt så jeg Froholdt salget som et kompetanceløst salg, hvor man mere kiggede på hvad man havde solgt for før og kunne man få det, var man glad(altså lukrerede på tidligere dygtige salg) i stedet for at kigge på hvad spilleren burde kunne trække og samtidig løfte niveauet.
“Jeg har ingen anelse om hvad der foregik!?! Men jeg deltog selvfølgelig...”
Repos@

Du har nok ret
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg tror der sker noget. De danske journalister har bare ikke touch eller insight i FCK. Som i OVERHOVEDET.

Det var også Hollandske medier der var først på Carrizo handlen.

Mon ikke Speakman hiver noget op af hatten fra England som han er kendt for?
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Vi signer Isak Bergmann til midnat

I hørte det her først
Øv ham fik klubben alt for lidt ud af
Jeg tror vi løser vores kant problem ved at skifte til en klassisk AC Milan Juletræs formation med MEM og Moi som 10´ere.
Så er den løst! Videre!
Der er i hvert fald bekymrende stille, hvis vi skal lande to spillere de næste 6 timer.
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Annonce