Snak

Mere indhold efter annoncen
Ramadan har tilsyneladende spillet ungdomsbold i Juventus, så der er da noget fodbold uddanelse
FC København Real Madrid Middlesborugh
Hvad med at stole lidt på Speakman? Jeg er rimelig overbevist om, at han er ret kompetent. Han har jo nok et eller andet på ham her, ellers ville han ikke hente ham.


Igen, vi må se hvad det ender med. Men det eneste den mand skulle gøre var at godkende det arbejde Nils Koppen havde lavet i forhold til Jacob Bruun Larsen. Så havde F.C. København haft den perfekte venstreside med ham og Bobby. Hvis man så ender med en eller anden syrer som var for dårlig til Ferencvaros og nu spiller på det 2 eller 3 bedste hold i Slovakiet så er det en falliterklæring af rang. Folk herinde ved jo godt at jeg ikke ligefrem er den negative type, men med det her og det vi ellers ved at manden har bremset efter han kom til.. så kunne det godt ske at nogen allerede nu skulle overveje om man har fået den rette mand ind.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Sørensen, Beijmo, MEM, Clem og Moi er rimelig nordisk.


Ja, det er noget af et dyk ift. de landsholdsspillere og top-5-liga-spillere der tidligere har udgjort den stamme.

De gør det satme ikke nemt at forsvare deres indkøb. FCM snakker NK, Dolberg, rekordkøb. FCN henter Nelsson.
Hvad er det, der gør JBL så interessant? Jeg spørger, fordi han aldrig har sagt mig det store, og jeg har dog trods alt set ham nogle gange henover de seneste 10 års tid. Hvorfor er det lige ham, folk har forelsket sig i?
Han har en time til at hente en stærk og kompetent 9´er, som kan starte i stedet for de andre slatne angribere vi har.
Han har en time til at hente en stærk mand til midten.
Og så har han en time til at hente en driblestærk venstrekant.
Jeg tror ikke så meget på Speakman mere i aften.
Det er tarveligt overfor Bo det her. Manden har efterspurgt mere spillermateriale, men har vel tvært imod fået det modsatte.
Matias

Mit forsøgte bud er gennembrudssæsonen i Dortmund som 19-årig, hvor han var det store danske kanthåb og var brandvarm en kort periode. Siden har han ikke formået at bide sig fast i en eneste klub, og det lyder til, at hypen har hængt lidt ved. Jeg ser ham i hvert fald ikke som den store frelser eller på niveau med de der x-faktor-danskere, vi tidligere har haft succes med som Fischer, Gronk, etc.

Jeg vil dog give, at han ville byde ind med noget kærlighed til trøjen, dansk identitet og sådan. Men som spiller er jeg heller ikke solgt.
Kald mig Jakob Skomager
Annonce