Snak

Mere indhold efter annoncen
-------------Karamoko------------

Mukairo----Roony-----Amoo

---------Falk------------Biel-------

Boile---Kocholava---Vavro--Diks

-----------------Grabara----------------


Det kunne være fedt:-)
Hvem vinder en fysisk duel eller en hovedstødsduel på den midtbane?
Vavro !)
Hvem i offensiven har den fjerneste idé om hvad sidemanden vil gøre?

Ligner opstillingen til første kamp på La Manga.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Haha ja ok :d
Vi kan evt bruge stage i centerforsvaret, så han kan løbe med frem når vi angriber.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hallo - de er alle spilintelligemte, og de skal spille mod FCN ungdom, det klarer de helt sikkert - trust me!
Jeg synes de opstillinger vi ser forslået her er for offensive. Er der nogen der ved om Falk er ude?
Jeg tænker
Babacar
Biel
Rooney
Mukairo
Stage
Lerage
Diks
Boilsen
Kocholova
Vavro
Grabara
Var jeg i PCs sko, så ville jeg bruge sommervinduet til at afhænde Zeca, Ankersen, Oviedo, Kalle, Marios, NJ, Kauffmann, Mudra, Baldursson og Bjelland.
Så skulle der hentes en yngre central forsvarsspiller, en sekser samt en angriber. Muligvis en venstre back også.


vi er stort set 100% enige repos.

jeg ville nok tilføje stage til den liste. jeg har jo tidligere argumenteret for at han er blevet lidt overflødig og det er synd at en spiller som ham bare bliver brugt som polyfilla til at lukke huller her og der.

ham og lerager i den samme trup er alt andet lige lidt vildt og stage er nok det mest åbenlyse salg med den bedste økonomi. det kan passende gå til at højne kvaliteten af den profil vi mangler i midtbane kabalen.

at jeg så hellere havde beholdt stage er noget andet.

edit: til gengæld har jeg tidligere haft det sådan at boilesen var en spiller man godt kunne undvære hvis han selv troede han fortjente noget bedre. der vil jeg gerne lægge mig ned og indrømme jeg har taget fejl, det ville jeg være meget ked af i dag. i så fald skal man godt nok ramme en klasse erstatning ud af ingenting.
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
om opstilling i morgen så tror jeg godt nok ikke på man stiller med vavro og kocholava centralt for at spille boile som back.

1) de to volvoer skal ikke agere bagstoppere overfor fcns duracell kaniner

2) boiles dage som back er ovre det er jeg helt sikker på, måske undtaget landsholdet.

noget helt andet har boile så haft en lille smule sværere ved at arbejde sammen med vavro end kocholava? jeg synes jeg i den første psv kamp kunne se lidt slåen ud med armene og nedslåede blikke de 2 imellem. i sær på indlæg.
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Vi skal ikke sælge Stage.
Vi skal være klar til skader, karantæner og ungdomsspillere der pludselig får nykker og vil væk før det var planlagt.
Vi kommer til at mangler spillere der er kulturbærere og som bliver i klubben i mere end de 2-3 år vi kan forvente af de unge.
Stage er det perfekte niveau til at være sådan en spiller, han vil være en profil på et dårligt FCK hold, og måske ikke helt god nok på det bedst tænkelige FCK hold. En god mand at have når vi har overpræsteret og Europa kaster sig over vores trup som sultne ulve.
Ydmyg, hårdtarbejdende, dansk..

Jeg synes det ville være dumt, medmindre det da er fordi han gerne vil videre.

edit.
Tænk hvis Roony ryger på sommervinduets sidste dag for et eller andet vanvidsbud vi ikke kan sige nej til. Så vil det være meget rart stadig at have Stage, fremfor at skulle finde en erstatning på 20 minutter.
Annonce