Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er sjovt at folk ikke har toldmodighed med nogen som helst spillere.
de skal jo score hver kamp og total udstille modstandere før de bare for lidt ros.
5 kamp i træk hvor vi ikke formår at score i 1 halvleg
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
@dickos

Ja det er sgu svært at finde nogle spidskompetencer på Babacar.

Han er ikke fysisk dominerende.
Han er langsom som en 7 årig skolepige.
Han har en lad attitude.
Han virker ikke stærk i relationerne.

Og som du siger, så kan han heller ikke afslutte.

Hold kæft hvor må Karamoko være dårlig, når han ikke engang får lov til at være i truppen.
Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Jeg er decideret ved at hade Peter Fucking Ankersen. Han minder om en afdanket spiller, der ikke tør andet end, de William Kvist agtige løsninger.
MrSlotved:
Babcar er dårlig i presset, og det starter jo som regel fra fronten. Han er okay til at modtage bolden og få den videre, han spiller ikke til størrelse i luften og dueller. Løber ikke specielt godt dybt eller deltager effektivt i spil foran boksen. Han ser heller ikke specielt hurtig ud.
Til Ståle-bold, måske, ja. Men med det vi vil under Thorup, da ser jeg Odey som et stilistisk bedre match.

Ganske fint at være uenig, dog. Det sætter debatten i gang, hvilket er dejligt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Roony kunne også godt trænge til en pause
@saviola. At karamoko ikke er med igen, er en skændsel.
Puha en elendig halvleg, Ankersen/Roony siden er godt nok også skidt kørende.
Braumelaume: jeg er sådan set ligeglad, du siger han ikke score mål ! det er jo løgn !
Han har en bedre scorings rate end din ønske spiller.
Jeg er begyndt at blive i tvivl om, hvad vores offensive identitet egentlig er. Det virker for nemt at lukke os ned centralt, og så bliver vi tvunget til at spille den bredt til Peter Ankersen, der både er uvenner med bolden og ikke tager gode/hurtige nok beslutninger.

Hvis vi skal ende med at spille den bredt hver gang, så vil jeg rigtig gerne have Mukairu ind, og så er det ham, der skal have kridt på støvlerne ude på kanten, og så kan backen i den side træde lidt mere ind centralt i banen for at skabe 1-mod-1´ere til Mukairu.

Jeg er ikke fan af, at backs altid er dem, der skal holde bredden og får bolden, for udfordringer er sjældent deres force. Ellers havde de nok spillet kant. Jeg tror godt, at et Boilesen/Mukairu-makkerskab kunne være rigtig godt.
Annonce