Snak

Mere indhold efter annoncen
stik i rend dreng: helt seriøst har du hørt noget så dumt ?

Har vi haft en i fck der bare har gjort noget der bare ligner lidt ?
Det er noget nær den dummeste situation jeg mindes. Kan heller ikke mindes noget lignende i FCK. Det nærmeste var vel nærmest NDoye der blev sur over at i ikke ville forlænge med ham - men der var der heller ikke nær så meget drama.
Stødte lige på dette her.
https://twitter.com/PrinceSobayeni1/status/1547958397718241280?t=3Hi0tCnBBfTZmD6gm_OlgQ&s=19

Vores 15 årige Lehlohonolo Hansen ser ud til at have en sindsyg fysik. Han scorede 10 mål og 8 assists i u15 ligaen sidste sæson og er nu rykket op på u17.

Han er født i Syd Afrika, men blev adopteret til Danmark få måneder efter, derfor det lidt specielle navn.

De Syd Afrikanske medier kalder ham Lehlohonolo David Hansen. Men han står på FCKs hjemmeside som Davit Katlego Hansen.
Måske er hans Danske navn Davit Hansen og hans fødselsnavn Lehlohonolo Katlego. Har ingen ide om hvordan navne fungerer ved adoptivbørn.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Muskelskader er kroniske.


haha... og alle ledskader er midlertidigde? :D
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Hehehehe :D

Hvad jeg mente med kronisk er at når man først har fået en muskelskade, så vil der altid være et hul i muskelvævet. Det vil hele over tid, men aldrig forsvinde. Der vil altid være en chance for at hullet bliver strukket ud og gjort større.

Hele processen går også langsommere jo ældre man er.

Tag Sviatchenko for eksempel, han har døjet med en baglårsmuskelskade hele 2022. De sagde også i går at han kan ikke spille fuldtid i 2 kampe om ugen mere. Derfor var planen at han skulle tages ud så han kan være klar til på Tirsdag hvor de spiller mod Larnaca.

Det er jo nok det vi ender ud i med Falk. At dosere ham så hans muskler ikke får en overbelastning, for hvis de først får det, så er man ude i månedsvis igen.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvad vil folk helst

Ny angriber
Rooney forlængelse
Boilesen forlængelse

F.C. København
helst alle 3 ting
@peanuts

Du ødelægger legen.
Jeg synes ny transfer giver bedst mening.
Vi ser nok først noget i august, når marked er ændret lidt.
F.C. København
Roony forlængelse.

Boilesen må gerne tage videre for min skyld, han har udtjent hans værnepligt, og jeg har en idé om at han ikke vil tage hans uundgåelig drift imod bænken særligt pænt.
Jeg synes han skal tage på et eventyr, og så må PC vise hvad han kan, og finde os en yngre model.

Medmindre angriberen er Dolberg, eller en anden i den kategori hvor man bare tænker "ok, den mulighed kan jeg godt forstå vi greb" så synes jeg vi skal finde ud af det med dem vi har.
Fuldstændig enig med Imperator.

Annonce