Snak

Mere indhold efter annoncen
man kan jo bare SE på corners bøvede smil at han skifter til FCK her om 14 dage når vi har slået dem ud.

perfekt med perfekt på
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
enig i konklussionen mr, babacar er færdig i fck. det må han næsten ha´ forstået selv nu.
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Tror sgu skaden har gjort noget positivt ved Zeca.

I stedet for at være nervøs og panisk. Så er det en mand der er kommet tilbage med et mindset om at han bare skal nyde øjeblikket. Han har vel indset der ikke er mange år tilbage af karrieren og så handler det bare om at nyde kampene. Det giver ro på spillet.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Så vil jeg også tilføje at med Zecas præstation (han fylder 34 år her om nogle dage i slutningen af August)

Så giver det mig håb at vi kan få nogle gode år med Delaney som snart fylder 31 år og Cornelius på 29 år.

Begge har kontrakt udløb 2025. Men jeg tror da der er muligheder at hente dem 1år før. Så kan vi nyde Delaney og Cornelius 2-3 sæsoner før de går på pension. Det håber jeg kan lykkes.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
når nu vi har så fin en mulighed i returen får vi det "problem" at vi kan være nødt til at spare spillere mod lyngby?
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så gerne Stamenic, Isak og Amoo få chancen mod Lyngby.

Er positivt overrasket over Stamenic. Han har ikke gjort det dårligt når han har fået chancerne. Tror virkelig det er en spiller der kan blive fantastisk på lang sigt.

Hvor gammel var Delaney egentlig da han slog igennem?
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Stamenic var lidt for tændt, han lavede 2-3 frispark, mener han hev modstanderen ned ihvertfald 2 gange. Lidt ligegyldigt, men synes også han gør det flot.

Lerager har jo også en fantastisk kamp, han var bare på grænsen til det røde kort i 20-25 minutter.

Går vi tilbage til fast og spille med omvendt diamant af hvad vi har gjort for nyligt?
Efter lige at være kommet over skuffelsen over 2-1 målet, så synes jeg kampen i går var god. Især første halveg der var vi meget bedre end Trabzanspor, men det var omvendt i anden. Jeg havde solgt den for 1 point før kampen så 2-1 er jo super.

Det bliver stadigvæk svært næste onsdag, de er nok bedre hjemme og vi blev hurtigt trætte. Enig i Repos at vi ikke har nok at skyde med fra bænken Daramy tilbage næste onsdag vil pynte meget også når vi formentlig kommer til at stå lavt og spille kontra.

Vi bør kunne spare nogle spillere fredag og stadigvæk vinde over Lyngby men langt fra sikkert vi har været elendig mod dårlige hold i år.
Vi har været heldige med kampprogrammet Lyngby har kun en dags hvile mere end os på trods af europæisk, og Trabzanspor får en mindre de spiller lørdag så 4 dage vs vores 5.

Selvom jeg ikke er så sikkert så er vi faktisk ret store favoritter 1,48 vs 2,45 for at gå videre.
Jeg tilslutter mig kritikken af Jess Thorup under kampen (og kampene). Det var helt tydeligt at de pissede lige igennem pga. træthed, og som en anden nævner, skiftes der naturligvis lige efter det er gået galt. Æv, hvor er jeg træt af ham.

Det er ret vildt at læse hvor lidt kærlighed Hakon Haraldsson får med sig for tiden. I mine øjne er han virkelig god for holdet; aggressiv, hurtigt tænkende og kreativ. Det gør ondt når Rasmus Falk går ud, men det gør virkelig også ondt, når Hakon Haraldsson løber tør for kræfter.

Privilegiet at brænde chancer kræver jo i første omgang også, at man er dygtig nok til at komme frem til dem.
fck-medløber.
moderator
Enig omkring Haraldsson. Han gør det godt. Meget intelligent spiller, og spilforståelsen er på et højt niveau. Fysisk kæmper han lidt i nærkampene, men der er en verden til forskel fra ham og Bøving. Sidstnævnte er virkelig ikke ret godt, og kan til stadighed ikke få øje på, hvordan han er i nærheden af holdet.
Jeg havde heller set Amoo inde i går, så vi havde en raket, der kunne true i dybden. Så kunne man have lagt ham helt frem.

Angående de manglende udskiftninger, så var det tydeligt, at vi løb tør for kræfter, men problemet er, at det bliver en voldsom forringelse af holdet, når der justeres. Stamenics kvaliteter kan jeg slet ikke få øje på; bevares, han er da god til at aflevere til siden, men så er det også det. Hvor havde det dog pyntet, hvis vi kunne sætte en type som Jens Stage ind. Vi er tynde centralt.

Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Annonce