Snak

Mere indhold efter annoncen
@Damen

Jeg bruger denne her Twitter til at tjekke. Så synes de laver et godt format https://twitter.com/TofJdk/status/1564907917979123717?t=RmEecPv-AMp_WPVXprbm9w&s=09

De har en tabel, men de poster også stats for hver enkelte kamp.

Som man kan se lå FCK nr. 1 i Table of Justice efter 7 spillerunde. Men det er kun med 12.07 point og vi havde 9 point.
Så det fortæller bare at Superligaen har været ret lige i år.

Klubber som FC Nordsjælland og Randers har overpræsteret så mon ikke de falder i niveau på et tidspunkt?

Vi møder det dårligste spillemæssige hold OB næste runde. Det er en kamp vi SKAL vinde
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Ankersen og Babacar er ikke med truppen i Dortmund.
Jeg tror ikke FCM er med i top to i år. FCN, Randers og BIF kunne alle ende over.
Tilgengæld er en glad Roony med i truppen :)

Håber lidt Champions League fodbold kan få ham til at forlænge.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Amoo skadet igen. Det ligner et kæmpe flop.
F.C. København
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ham spirrevippen fra Nordsjælland, Ernest Nuamah, er han egentligt ikke alt det vi håbede og ønskede Amoo var? Øv hvor er jeg næsten sygeligt jaloux på FCN´s evne til bare konsekvent at erstatte deres dyrtsolgte kæmpe profiler, med ukendte teenagere som bare brager igennem - det er imponerende.
Jo, det er han vel.

Men er det ikke også samme “sang” som det altid er. Der er ingen der kritisere eller kræver noget af FCN’s unge, hvorimod de unge for os SKAL præstere. For ellers køber vi bare en ny.

Men jeg er sku også jaloux, på mange af de unge, de kan fremavle i FCN.

Edit. Og ingen tvivl om, at hvis Amoo var endt i FCN, havde han vel brændt ligaen af fra dag et.
Amoo skadet igen. Det ligner et kæmpe flop.


Hvor ser du det?
Højlund scorer i hans start debut i aften. Han gør det godt.

Vedr Amoo, så tænker jeg, at der ligger mere bag skaden, en hvad vi ved.
Annonce