Snak

Mere indhold efter annoncen
Fin runde vi er i top 6 og nu også FCM, på den mindst mulige margin.
Kun 2 point op til top 3,

Håbet må være at nå lidt tættere på FCN og lidt længere fra FCM/BIF i de sidste to kampe.
Det er også realistisk at nå en tredjeplads til vinterpausen.

Fcm - fcn
Viborg - agf
Ob - Brøndby

Og så henter vi 3 sikre point mod lyngby. Næste runde bliver endnu en god en.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Og så henter vi 3 sikre point mod lyngby. Næste runde bliver endnu en god en.


Lad nu vær med at jinxe det. Jeg har ikke læst andet i dag fra FCM fans at de kommer på 3 pladsen med sejr over OB og 2 point i snit under Capellas. Nu er de på 8 pladsen....
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Som Nande skriver. Rolig nu mht. Lyngby. Det skulle fandeme lige ligne af de vil spilles deres livs kamp mod os i Parken.

Hvad angår Ishak. Fantastisk signing og lige præcis den spiller vi har brug for til at aflaste Corner, som jeg skrev tidligere idag. Han bomber mål ind i Polen og i Europa i sin tid hos Lech.

Hvis ikke jeg husker forkert, så var det en spiller Ståle hentede til Køln for 11 år siden.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så vigtig er jeg ikke at jeg kan jinxe noget.

Fcm fans har set en flot europæisk kampagne og overset problemerne i suppen er fortsat under Capellas.
Og ærligt så nej. Skal vi gå og frygte lyngby hjemme som sæsonen har udspillet sig, så er det for meget en undskyldning til jeg kan være med.
Det er jeg enig i Plankevaerket. Lyngby har indkasseret 2 maal per kamp i gennemsnit og staar uden sejr efter en hel halvsaeson. Der er ikke megen positiv arrogance over at goere det til en svaer kamp i Parken.
Selvfølgelig skal vi gennem smadre et hold som Lyngby på hjemmebane, men det kan vi jo ikke gå ud og sige/skrive i vores situation. Det rammer os lige i røven. Man ved det bare. Det er sådan set bare bedst at lade være med at snakke om den kamp ;)
https://facebook.com/enchancetillasse/
Lyngby skal slås hjemme i Parken også gerne med en 3 -4 mål, ligaen er så tæt i år, så målscoreren tror jeg i sidste ende bliver afgørende i år, i forhold til top 6, og lur mig om ikke minimum et hold ryger ud af top 6 på den baggrund
Annonce